گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

اخیراً گمرک ایران طی بخشنامه ای احکام و ردیف های درآمدی قانون بودجه را ابلاغ کرده و به تمامی گمرکات تذکر داده تا بر اساس این بخشنامه اقدام کنند.
کد خبر : 52225
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
به گزارش خط بازار؛ این گزارش که برای اولین بار توسط بولتن نیوز تحلیل و تهیه شده است امید است که مسئولین امر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه داشته باشند و بدانند این گزارش خلاف اظهارات ایشان میباشد.اخیراً گمرک ایران طی بخشنامه ای احکام و ردیف های درآمدی قانون بودجه را ابلاغ کرده و به تمامی گمرکات تذکر داده تا بر اساس این بخشنامه اقدام کنند.
این بخشنامه که دارای ۱۶ بند می باشد مالیات ها و احکام درآمدی قانون بودجه را نشان می دهد که تصویر بخشنامه به صورت زیر در کانال اطلاع رسانی گمرک ایران منتشر شده است:

گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

این در حالی است که در مکاتبات سامانه ای گمرک، دفتر واردات گمرک به معاونت امور فنی گمرک هشداری در زمینه افزایش قیمت ها متذکر می شود اما ظاهراً این هشدار نادیده گرفته شده است. تصویر مکاتبه دفتر واردات گمرک با معاونت امور فنی را در زیر مشاهده کنید:

گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید

با توجه به بخشنامه صادره از ابتدای سال در گمرک های کشور، از کالاهای اساسی مانند (گندم – برنج – دانه های روغنی – روغن خام – حبوبات مانند عدس، نخود، لوبیا و ماش – قند – شکر – گوشت مرغ – گوشت قرمز – چای) به مقدار ۹ درصد مالیات ارزش افزوده اخذ خواهد شد.

این کالاهای اساسی که مستقیماً با سفره مردم ارتباط دارند قبلاً دارای معافیت مالیات ارزش افزوده بودند ولی با برقراری مالیات ارزش افزوده، وارد کننده ها باید مقدار بیش از حقوق و عوارض گمرکی را مالیات بدهند که باعث افزایش قیمت ها خواهد شد.

اگرچه گمرک در این زمینه فقط سکوت کرده و بخشنامه را ابلاغ کرده اما بولتن نیوز جهت جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت کالاهای مایحتاج عمومی مردم، تأکید می نماید رییس کل گمرک ایران در میان سفرهای استانی خود، موضوع را مستقیماً به وزیر اقتصاد منعکس کرده و هشدار لازم را بدهد تا شاید باعث تجدیدنظر در اجرای این گونه دستورالعمل ها شود.

منبع: بولتن نیوز

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.