کاهش چشمگیر فروش خودروسازان و افزایش دامادهای فدایی در جاده مخصوص

طبق آمار در حالی فروش خودروسازان در سال ۱۴۰۲ کاهش چشمگیری یافته که از طرف دیگر سهم دامادهای فدایی جاده مخصوص رشد کرده است.
کد خبر : 59839
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
کاهش چشمگیر فروش خودروسازان و افزایش دامادهای فدایی در جاده مخصوص

به گزارش خط بازار؛ براساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در مرداد سال 1402، شاخص تولید و فروش شرکت‌های صنعتی بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش 6/1 و 0/7 درصدی را تجربه کرده است، اما نسبت به ماه قبل شاخص تولید و فروش به‌ترتیب کاهش 8/5 و 11 درصدی داشته‌اند که تحت تأثیر محدودیت‌های تأمین برق صنایع و تعطیلات تابستانی کارخانه‌ها در مرداد ماه بوده است.

در مرداد سال 1402 نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تولید رشته فعالیت خودرو و قطعات افزایش 2/8درصدی و شاخص فروش کاهش 30/5درصدی و نسبت به ماه قبل کاهش 22/7 و 41/8 درصدی داشته است. همچنین، شاخص تولید و فروش رشته فعالیت فلزات پایه نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش 3/2 و 15 درصدی و نسبت به ماه قبل کاهش 14/6 و 4/8 درصدی داشته است.
در مرداد سال 1402 نرخ رشد ماهیانه قیمت فعالیت‌های صنعتی بورسی رشد مثبت 1/9درصدی را ثبت کرده است، همچنین رشد نقطه به نقطه با افزایش 3/8 واحد درصدی نسبت به ماه قبل، به 20/8 درصد رسیده است. گفتنی است میانگین سالیانه شاخص قیمت نیز در مردادماه سال 1402 روند نزولی یک سال اخیر خود را ادامه داد و با 2/2 واحد درصد کاهش نسبت به ماه قبل، میزان 29/1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

 در مردادماه 1402 نسبت به ماه مشابه سال قبل، از بین 15 رشته فعالیت صنعتی بورسی 8 رشته فعالیت افزایش در شاخص تولید و 7 رشته فعالیت کاهش در شاخص تولید داشته است. رشته فعالیت‌های «سیمان»، «دارو» و «تجهیزات برقی» بیشترین افزایش در شاخص تولید و رشته فعالیتهای «چوب و کاغذ» و «لاستیک و پلاستیک» بیشترین کاهش در شاخص تولید را تجربه کرده‌اند.

همچنین در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، از بین 15 رشته فعالیت صنعتی بورسی 9 رشته فعالیت افزایش در شاخص فروش و 6 رشته فعالیت کاهش در شاخص فروش را تجربه کرده اند. رشته فعالیتهای «دارو»، «تجهیزات برقی» و «سیمان» بیشترین افزایش در شاخص فروش و رشته فعالیتهای «خودرو و قطعات» و «چوب و کاغذ» بیشترین کاهش در شاخص فروش را تجربه کرده‌اند.

*شاخص‌های تولید و فروش رشته فعالیت خودرو و قطعات

در مرداد سال 1402 شاخص تولید رشته فعالیت خودرو و قطعات برمبنای شرکتهای بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش 2/8درصدی و نسبت به ماه قبل کاهش 22/7درصدی داشته و همچنین شاخص فروش آن نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش 30/5 درصدی و نسبت به ماه قبل کاهش 8 /41 درصدی داشته است.

منبع: تسنیم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سناتور یکشنبه , 2 مهر 1402 - 15:40

دقیقا همینطور هست :
جواب آن سوالِ بزرگ و پیچیده هم، یک کلمه است که همه نقاط کور و مبهم را روشن می کند و آن جوابِ یک کلمه ای، “پدرخوانده” است.
آن مدیر و هیات مدیره فاسد و تازه نفس و خوش مشرب و خوش اشتهایی که برای وارد کردن یک قطعه ساز (بهتر است بگوییم دلال و وارد کننده از چین و قطعه فروووش) به گردونه قطعه سازان و قطعه فرووووشانِ ساپکو، از او به ازای هر قطعه، 2 دلار رشوه طلب می کند، خود سالهاست که از نوچه های “پدرخوانده” است و حافظ منافع او در خودروسازی و سالهاست که “امیری” میکند.
آن شاه دامادی هم که به او اشاره کردید و اخیرا” بدونِ هییییییچگونه سابقه موثر و هییییچ رزومه واقعی در خودروسازی، در کیلومتر 15 به مدیرعاملیِ مهمترین و کلیدی ترین شرکت رسیده است! نیز دامادِ “دوست و همکارِ دیرینِ پدرخوانده” است!!
نمی دانم چرا هییییچ کس با “پدرخوانده” کاری ندارد؟؟ و او هر کاری بخواهد میکند و هر غلامِ حلقه به گوشی را که بخواهد حکم و پست می دهد و هر انسان سالم و آزاده ای را حذف می کند و نابوووود می کند…!!
در ضمن، این شاه دامادِ جدید که به تازگی مدیرعامل شده است، ماشین امضای خوبی هم هست و قبلا در “شهر”، امتحان خود را به اربابانِ خود خووووب پس داده است و با امضاهای طلاییِ او، چه “املاکی” که واگذار نشد و چه حیف و میلی که از بیت المال انجام نشد! و حالا هم راست راست می گردد و حکم و پست میگیرد و اتفاقا الان هم او را جایی گذاشته اند که قراردادهای خریدهای بسیار بسیار سنگینِ موتور و گیربکس از چین را که چندماهِ پیش به دستورِ “پدرخوانده” و با چند برابر قیمت انجام شد را امضا کند و تمام. زیرا او از خودرو هیییییچ نمی داند…
صحبت بسیااااار است… پناه میبریم به خدا از “پدرخوانده” و تو چه می دانی “آقای محمد” کیست؟؟؟