ربیعی در نشست خبری:

واکسیناسیون گروه‌های پرخطر دهه فجر آغاز می‌شود

سخنگوی دولت گفت: با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد.
کد خبر : 772
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

به گزارش خط بازار : علی ربیعی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری، با بیان اینکه با رفتن دولت ترامپ جهان نیز از حالت تنش خارج شده و شرایط جدید در فضای بین المللی ایجاد شده است، گفت: فراموش نکرده ایم کانون توجه شرور آمریکایی، ایران عزیز ما بود و متحدان منطقه ای او نیز از هیچ توطئه ای فرو نگذاشتند.

وی افزود: ایران در این میان با مقاومت مردم به رغم همه سختی ها و رنج هایی که تحمل می کردند و تلاش‌های دولت در بی اثر کردن تحریم، با ثبات و استوار باقی مانده است و به لطف الهی در مسیر رشد و توسعه هم قرار گرفته است.

شرایط اقتصادی بهتر می شود

سخنگوی دولت بیان کرد: در حال حاضر با فروکش کردن انتظارات تورمی و روند رو به رشد صادرات نفتی و غیرنفتی شرایط اقتصادی کشور به سمت بهتر شدن حرکت می کند. به رغم جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران که در ابتدا و شوک اولیه موجب نوسانات شدید نرخ ارز، کاهش تولیدات صنعتی، ایجاد گسست در چرخه تجارت خارجی و کاهش شدید درامدهای نفتی و غیرنفتی شد اما بالاخره با مقاومت مردم، صبوری و تدبیر منتخبین مردم و دولت تحولات اقتصادی فصل دوم سال ۱۳۹۹ به همت همه فعالان اقتصادی و تدابیر اندیشیده شده حاکی از روند رو به بهبود اقتصاد کشور است.

ربیعی افزود: به طوری که رشد اقتصادی و رشد اقتصادی بدون نفت در فصل دوم سال جاری به ترتیب به ۵.۱ (۵ ممیز ۱) و ۳.۲ (۳ ممیز ۲) درصد بوده و رشد ارزش افزوده تمام گروه‌های اقتصادی مثبت شده است. در تجارت خارجی میزان صادرات و واردات ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۲۵.۱ (۲۵ ممیز ۱) و ۲۶.۹ (۲۶ ممیز ۹) میلیارد دلار بوده است و روند تراز نیز رو به بهبود است.

وی با بیان اینکه در این شرایط اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می کند آرامش لازم در این بازارها برقرار باشد، اظهار داشت: دولت از همگان می خواهد در این شرایط به حفظ آرامش در جامعه و بازارهای پولی و مالی کمک کنند. از سوی دیگر تدبیر در سیاست خارجی خود به رغم همه فشارهای آمریکایی و نیز فشارهای تعداد قابل توجهی از مخالفان برجام را با همه سختی ها حفظ کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: همین تدبیر موجب عدم موفقیت دولت قبلی آمریکا در ایجاد اجماع جهانی و حتی داخلی کشور خودش شد. جنگ افروزان نتوانستند جنگ جدیدی بر ما تحمیل کنند و ما در داخل کشور زیرساخت های توسعه آتی و اقتصاد مقاوم را دنبال کردیم. ما در داخل کشور شرکت های دانش بنیان را تقویت و گسترش دادیم.

ربیعی گفت: امروز در ساخت پالایشگاه بید بلند ۶۵ درصد توسط شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است. صنعت لوازم داخلی و صنعت کفش و پوشاک و خوراکی ها و همینطور قطعه سازی‌ها به شدت رشد کرده اند. این روزها تلاش دولت در جهت کاهش قیمت ارز به قیمت واقعی، پس گیری سهم بازار نفت جهانی با افزایش تولید نفت، ایجاد گشایش در ورود منابع ارزی به کشور و اغاز روند مثبت در انتقال ارز و از همه مهمتر افزایش تولید داخلی است.

مناسبات اقتصادی ایران در حال ورود به مرحله «پساتحریم» است

وی با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی، ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته است و مناسبات اقتصادی کشور در حال ورود به مرحله پساتحریم است، افزود: همه باید کمک کنند تا بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند، مدیریت شود و به تعادل برسد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما آنچه که امروز نیاز داریم ایستادن همه جناح‌ها، نهادها و همه جامعه در حمایت از دولت است، در این شرایط دولت در صف مقدم احقاق حقوق ملت است و این را باید تقویت کنیم و هر گونه نشان دادن عدم انسجام در داخل باعث تداوم تحریم و ایجاد دو دستگی در جامعه خواهد بود.

ربیعی در رابطه با دستاوردهای مهم دولت در حوزه نفت، گفت: روز پنجشنبه افتتاح پالایشگاه گازی بید بلند خلیج فارس یکی از عظیم‌ترین پروژه‌ها در سطح منطقه و خاورمیانه بود. این طرح پس از ۱۷ سال به عنوان بزرگ‌ترین تاسیسات جمع آوری و فروش گازهای همراه نفت ایران با ظرفیت پالایشی ۲ فاز پارس جنوبی، سالانه یک و نیم میلیارد دلار درآمدزایی خواهد داشت.

وی افزود: بخش‌های مهم اجرایی این پروژه در دوران تحریم ظالمانه از سوی شرکت های مهندسی و پیمانکاران توانمند داخلی طراحی و اجرا شد. این پالایشگاه با سرمایه گذاری ۳.۴ میلیارد دلار و دارای ظرفیت فروش ۵۶.۶ میلیون متر مکعب است. ۱۵ هزار نفر در دوران ساخت و حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر در دوران بهره برداری اشتغال ایجاد کرده است.

رتبه سوم طرح پالایشگاه بیدبلند در جایزه پروژه‌های برتر ۲۰۲۰

سخنگوی دولت تاکید کرد: طرح پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در میان فینالیست های جایزه جهانی پروژه‌های برتر و مگاپروژه‌های ۲۰۲۰ رتبه سوم را به دست آورد.

ربیعی در ادامه ضمن تبریک روز جهانی گمرک، بیان کرد: امروز روز جهانی گمرک است. بی تردید تلاش ها و عملکرد مثبت کارکنان گمرک اثرات زیادی بر توسعه و بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم دارد. این روز را به همه کارکنان گمرک تبریک می گویم. هوشمند کردن گمرک، سرعت بخشیدن به کار فعالان اقتصادی، ایجاد شفافیت و ایجاد زمینه مبارزه با فساد اهدافی بود که در چند سال اخیر در گمرک دنبال شده است.

وی اضافه کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران طی سالیان اخیر اقدام به توسعه سامانه‌های الکترونیکی کرده و در حال حاضر هوشمندسازی گمرک در دست اقدام است. در حال حاضر راه‌اندازی گمرک هوشمند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با پیاده‌سازی پروژه‌های زیر در دست اقدام است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: پیاده‌سازی سامانه جامع امور گمرکی از سال ۹۲ و پنجره واحد تجارت فرامرزی و تلاش بدون وقفه برای تغییر و حرکت از گمرک سنتی و عملیاتی دستی به سمت گمرک مدرن و الکترونیکی که سبب شده تا زمان انجام تشریفات گمرکی در رویه صادرات از ۷ روز به کمتر از یک ساعت و در رویه واردات از ۲۶ روز به ۳ روز تقلیل یابد.

ربیعی گفت: راه اندازی گمرک موبایل که امکان اظهار کالا از هر کجا و هر زمان توسط صاحبان کالا را فراهم می‌کند سبب تسهیل و تسریع اظهار کالا به گمرک خواهد شد که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های فعالان اقتصادی، دسترسی آنها به اطلاعات و آمارهای گمرکی را آسان‌تر می‌سازد.

وی اضافه کرد: به‌کارگیری کنترل‌های نامحسوس و غیرمزاحم با استفاده از تجهیزات پلمب الکترونیک، ایکس‌ری، دوربین‌های مداربسته، راهبند و پلاک خوان و…) در جهت تسهیل تشریفات و فرآیند گمرکی از دیگر اقدامات است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: بکارگیری تجهیزات ایکس ری، انعقاد قرارداد به صورت BOO با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی(با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان) برای ساخت ۱۳ دستگاه X-Ray کامیونی که یک دستگاه آن تا پایان سال‌جاری در گمرک نصب خواهد شد.

ربیعی با بیان اینکه با به‌کارگیری مدیریت ریسک هوشمند، ارائه خدمات در مسیر سبز (سطح یک) به بیش از ۵۱ % رسیده است، اظهار داشت: اجرای برنامه فعالان اقتصادی مجاز از دیگر اقدامات گمرک در جهت ارائه تسهیلات گمرکی به منظور توسعه و تقویت صادرات و حمایت از واحدهای تولیدی بوده است که در این راستا تاکنون بالغ بر ۳۵۰ شرکت شناسایی و از تسهیلات فعالان مجاز برخوردار شده اند.

وی در رابطه با اقدامات دولت در مسئله کرونا، تاکید کرد: ابتدا لازم است در مورد کرونا به این نکته اشاره کنم که با توجه به تغییر دولت در آمریکا و روی کار آمدن دولتی که دست کم ادعا دارد برخلاف دولت قبلی ضد علم نیست و ادعا می کند در مبارزه با کرونا خوب عمل خواهد کرد، انتظار می رود انتقال منابع ارزی متعلق به خود ایران را برای مبارزه با کرونا و گسترش سلامت و تامین غذا آزاد نماید و تحریم بانکی برای اتصال منابع ارزی به سرعت پایان یابد.

سخنگوی دولت افزود: تاکنون ۱۰۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به کرونا شده و مرگ و میر از دو میلیون نفر گذشته است. کرونا همچنان قربانی می گیرد. ویروس های جهش یافته و کشنده در برخی نقاط جهان مشاهده شده است. در تهران نیز بستری شده های سنین ۵ تا ۱۷ ساله افزایش یافته است.

امیدوارم اواخر بهار یا تابستان مردم ار واکسن کرونا استفاده کنند

ربیعی با بیان اینکه واکسن موضوع مهم در افکار عمومی است، گفت: مراحل ساخت سه واکسن ایرانی در بنیاد برکت، انستیتو رازی و انستیتو پاستور به خوبی به پیش می رود و امیدواریم که در اواخر بهار یا تابستان سال آینده مردم ما از واکسن ایرانی که کاملا در دسترس عموم خواهد بود استفاده کنند.

وی اضافه کرد: با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه خوشبختانه هیچ شهر قرمزی در کشور وجود ندارد و فقط ۱۹ شهر نارنجی هستند، گفت: در حال حاضر موقعیت کشور در مهار بیماری ستودنی است و قابل قیاس با اروپا و دیگر کشورها نیست اما کماکان خطر عدم رعایت پروتکل و تجمع های غیر ضرور و نیز غفلت از خطر شیوع ویروس یا جهش یافته از اروپا و ایجاد موج جدید وجود دارد.

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه جمعی از نمایندگان مجلس به دنبال عدم اجرای صحیح قانون تامین کالاهای اساسی یا همان یارانه معیشتی، از دولت به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت کردند و معتقدند چرا دولت به طور واضح بیان نمی‌کند که به چند نفر و به چه شکلی خدمات یارانه‌ها ارائه شده است؟ تصریح کرد: خوشبختانه پیشرفت های تکنولوژیک در دنیای امروز، کاربرد فناوری اطلاعات جهت ارائه خدمت به مردم و همچنین ایجاد شفافیت است و تهیه و صحت و سقم گزارش ها را بالا برده است.

وی با بیان اینکه فلسفه دولت الکترونیک سهولت و استفاده از تکنولوژی است، اظهار داشت: پیشتر در خصوص یارانه معیشتی گفتم که بر اساس بررسی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۹ میلیون نفر مشمولین کمیته امداد و بهزیستی براساس طرح کلی، نفری ۱۲۰ هزارتومان دریافت می کنند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: پیشتر در خصوص یارانه معیشتی گفتم که بر اساس بررسی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۹ میلیون نفر مشمولین کمیته امداد و بهزیستی براساس طرح کلی، نفری ۱۲۰ هزارتومان دریافت می کنند. علاوه بر آن ۹ میلیون نفر هم، تاکنون به حدود ۲۶ میلیون نفر نیز یارانه یکصد هزار تومانی پرداخت شده است و الباقی نیز انجام خواهد شد.

نمی دانیم چرا عده ای دنبال ایجاد نا امیدی در جامعه هستند

ربیعی با اشاره به اینکه قطعا این حجم از اطلاعات با سامانه های دقیق بانکی قابل رصد است، افزود: اظهاراتی مانند اینکه در یک مرحله، مردم بگویند یارانه نگرفته اند یا در هر خانه ای بیکار وجود، آمار اشتباه و غلطی است.

وی با اشاره به اینکه طرح این مسائل یا ناشی از بهره برداری سیاسی یا ناشی از استفاده ابزاری از مشکلات مردم است، تاکید کرد: در خصوص یارانه معیشتی به جای اظهار نظرهای کلی و غیرقابل رصد و پیگیری اگر ابهامی در مورد تعداد گیرندگان وجود دارد از راه اصولی و مسیر درست اداری از وزارت کار استعلام کنند؛ نمی دانیم چرا عده ای تا این حد دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه هستند.

اولین قدم‌های محدودسازی بازرسان مربوط به پروتکل الحاقی؛ هفته اول اسفند

سخنگوی دولت در رابطه با اینکه ایران دقیقا در چه تاریخی اقدام به کاهش سطح دسترسی بازرسان آژانس به سایت های هسته ای خود خواهد کرد؟ افزود: براساس زمان ابلاغ قانون از سوی مجلس شورای اسلامی، اولین قدم‌های محدودسازی بازرسان مربوط به پروتکل های الحاقی در هفته اول اسفند ماه آغاز می شود.

ربیعی اظهار داشت: البته باید توجه داشته باشیم که بازرسی های مربوط به توافقنامه پادمانی همچنان پابرجا خواهند ماند و عمده بازرسی ها و دوربین ها مربوط به این توافقنامه پادمانی است که طبق روال ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به سوال مهر مبنی بر اینکه با توجه به اینکه تفسیر قوانین جاری کشور با مجلس شورای اسلامی است و در نهایت نیز شورای نگهبان به عنوان مفسر قانون اساسی قوانین جاری را بررسی می کند و در صورتی که مغایرت با شرع و قانون اساسی نباشد تایید می کند، اما این در حالی است که رئیس دفتر رئیس جمهور می گوید قوانین مشکل دار را ابلاغ نمی کنیم. آیا موضع دولت در خصوص قوانین این است که اجرای قانون را به صورت سلیقه ای اجرا کند؟، گفت: من نمی دانم آقای واعظی چه گفتند از این رو به آن اشاره نمی کنم اما موضع دولت در حالت کلی این است که تفسیر قانون اساسی، تفسیر قانون عادی و اجرا و ابلاغ قانون مقوله های کاملا جداگانه ای هستند.

ربیعی افزود: مطلب دیگر این است که قانونمداری و قانونمندی همواره مورد تاکید رئیس جمهور بوده است و همه اعضای دولت متعهد به قانونمداری هستند.

وی با بیان اینکه همه متعهد هستند که قانون را اجرا کنند و تا کنون نیز بر همین سیاق عمل شده است، اظهار داشت: قانون مدنی نیز در مورد عدم ابلاغ قانونی که رئیس جمهور آن را مغایر قانون اساسی می داند یا اشکال مهم حقوقی مهمی در آن دیده است راه حل ارائه کرده است و صریحا آورده است که رئیس مجلس می تواند خود قانون را به روزنامه رسمی بفرستد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: از این رو کار قائم به شخص نیست و قانون صریحا راه حل خود را آورده است و در۴۰ سال گذشته بر همین منوال بوده است و همچنین اختیار روسای جمهور هم به رسمیت شناخته شده است.

ربیعی تاکید کرد: در واقع قانون اساسی و قانون مدنی طی ۴۰ سال گذشته به همین نحوه خوانده و فهمیده شده است و این برداشت ملاک عمل است. بنابراین، اجرای قانون و ابلاغ قانون دو امر جداگانه است و دولت خود را بر اجرای قانون مکلف می داند.

آماده گفتگو با کشورهای همسایه از جمله عربستان هستیم

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص موضع دولت درباره اظهارات اخیر وزیر امور خارجه، گفت: ابتدا از اعلام اشتیاق وزیر امور خارجه عربستان به تعامل با ایران استقبال می کنیم اما استقبالی که آنها از ارتباط و طرح های پیشین ایران در گسترش مناسبات دوستانه در منطقه کرده اند را ناکافی می دانیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما همواره اعلام کرده ایم که آماده گفتگو با همه کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی برای رفع اختلافات هستیم، اظهار داشت: اما تا وقتی به این اطمینان نرسیم که ذهنیت آنها بازی حاصل جمع جبری صفر نیست و آن را کنار گذاشتهاند، لفاظی های به ظاهر همکاری جویانه را نمی توانیم بیش از حد جدی بگیریم.

ربیعی تاکید کرد: تکرار این توصیه از طرف ما تازگی ندارد که چشم امید بستن به حمایت کشورهای بیرون از منطقه برای هیچ کشوری امنیت و قدرت نمی آورد.

وی خاطرنشان کرد: ما قبلا هم گفته ایم که تمام کشورهای منطقه در کنار ایران، امنیت آور و صلح آور برای منطقه خواهند بود. البته این نوع ادعاهای وزیر خارجه عربستان سعودی نوعی فرار از مسئولیت و لاپوشانی اشتباهات گذشته است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه امیدوارم روزی برسد که همسایگان ما در عربستان سعودی به الزامات تعامل دوستانه پایبند باشند و برای نشان دادن حسن نیت خود از ادبیات شایسته تری که بازتاب اراده واقعی برای آغاز تعامل سازنده باشد، بهره بگیرند، گفت: ما قبلا هم در غالب طرح هرمز و … دیدگاه خود را اعلام کرده بودیم.

واکنش دولت به سیلی خوردن یک سرباز

ربیعی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با سیلی خوردن دو روز قبل یک سرباز توسط یک نماینده مجلس و واکنش دولت نسبت به نقض حقوق شهروندی، افزود: همانگونه که فرمانده پلیس راهور تهران اعلام کرد کار سرباز کاملاً قانونی بوده و بنابر اظهار مسئولان ناجا مستنداتی هم مبنی بر برخورد فیزیکی وجود داشته است. براساس حقوق شهروندی، اصل بر رعایت قانون است و همه در برابر قانون مساوی هستند.

وی تاکید کرد: اتفاقی که افتاد خلاف قانون و خلاف اخلاق است و امید است برای دفاع از سربازان وطن رسیدگی کامل از طرف مجلس و محاکم قضایی صورت بگیرد؛ اجازه دهید بیش از این در این مورد بحثی نداشته باشم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به زمان کم دولت، به چه طریقی قرار است تحریم‌ها بودجه برداشته شود؟ گفت: تنش زایی به اراده دو طرف نیاز دارد، ایران هرگز خواستار تنش و آغازگر آن با هیچ کشوری نبوده است.

ربیعی یادآور شد: این دولت‌های آمریکا و به ویژه دولت پیشین آمریکا بود که در خدمت منافع باند خود به چشم‌اندازی از مناسبات دوجانبه که می‌توانست در خدمت صلح و ثبات و منطقه و جهان باشد، خیانت کرد.

وی با بیان اینکه با تغییر دولت آمریکا امیدواریم دولت جدید درک بهتری از موقعیت‌های ایران و منطقه داشته باشد، افزود: ما مواضع خود را که اصولی هم است اعلام کرده ایم و جامعه جهانی بر اخلاقی بودن مواضع ما تاکید داشته است و اعضای شورای امنیت و اعضای موثر در جامعه جهانی این حق را در دولت پیشین آمریکا به ایران دادند که آمریکا در این زمینه به ایران ظلم کرده است و حال منتظریم در اولین اقدام خود به آنچه قبلا هم گفته‌اند عمل کنند. ابتدا باید در نقطه‌ای بایستیم که ظلم آغاز شد و ظلم‌زدایی از همان منطقه شروع شود.

دخالت یا عدم دخالت دولت در بورس بی معناست

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت بازار بورس و اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور در رابطه با دخالت مجلس در بورس، اظهار داشت: اولا ادعای صورت گرفته کاملا نادرست است و ثانیا بخشی از سیاست گذاری های کلان مرتبط با بازار سرمایه و بورس می باشد. از این رو، طرح موضوع دخالت یا عدم دخالت دولت بی معنا است. اما دولت به سازوکارهای قانونی در بورس معتقد بوده و بر آن اصرار دارد.

ربیعی اضافه کرد: به عنوان مثال، انتخاب رئیس بورس اقدامی است که از طریق سازوکار شورای عالی بورس انجام می شود. قطعا این برداشت، نه تنها درست نیست بلکه برعکس، برخی اظهارنظرها و سیاست‌های نسنجیده از سوی افرادی غیرمرتبط و خارج از دولت بر بازار سرمایه تاثیر گذار در این عین دخالت در بورس محسوب می شود.

وی تصریح کرد: مثلا وقتی درباره قیمت ارز مبدا یا خوراک پتروشیمی در بودجه ۱۴۰۰ بیش از تصویب نهایی اظهار نظر می کنند، باعث به هم خوردن بازار می شوند. یا در مورد اینکه چه کسی رئیس سازمان بورس شود در رسانه ها بحث می کنند. به هر حال گستردگی بازار سرمایه در ماه های اخیر و اثرگذاری عوامل مختلف بر این بازار، ‌دو موضوعی هستند که باید به آنها توجه داشته باشیم و باید در این زمینه حساسیت به خرج داده شود و اجازه بدهیم که متولیان امر، به طور تخصصی درباره بورس صحبت کنند.

سخنگوی دولت در رابطه با رویکرد دولت نسبت به بورس، گفت: بارها تاکید کرده ایم که نگاه دولت، همواره حمایتی بوده است. بارها گفتیم بورس بانک نیست و همواره منحنی بورس در دراز مدت رو به رشد بوده است.

ربیعی اضافه کرد: حفظ استقلال بازار سرمایه و همچنین منافع مردم برای دولت یک اصل تلقی می شود و در این راستا از هیچ اقدامی کوتاه نخواهد آمده. درباره بخش آخر سوال شما هم باید تاکید کنم، اتفاقی که در بازار سهام رخ داد،‌ هیچ شباهتی با موسسات مالی اعتباری غیرمجاز که محصول دولت پیشین بود،‌ ندارد.

وی با بیان اینکه بازار سهام، بازاری کاملا شفاف و تحت نظارت است که براساس مکانیزم‌های خود فعالیت می‌کند و چشم انداز سرمایه گذاری در آن باید برای طولانی مدت باشد و نه کوتاه مدت،تاکید کرد: مسئولیت ما این است که بورس را به سازوکار خود متکی کنیم و اختیارات زیادی به وزیر اقتصاد دادیم تا وضعیت حقوقی ها در این بازار کنترل شود.

 

منبع : مهر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.