بانکی که به کارمندان ۲۳۰ میلیون تومان وام می دهد

آنطور که صورتهای مالی بانکهای خصوصی نشان میدهد برخی از بانکها به کارمندان خود وامهای کلان پرداخت می کنند. این اتفاق در شرایطی می افتد که هنوز بسیاری از مردم علیرغم سپرده گذاری در بانکها نمی توانند به راحتی تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند.
کد خبر : 36358
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱

به گزارش خط بازار؛ آنطور که صورتهای مالی بانکهای خصوصی نشان میدهد برخی از بانکها به کارمندان خود وامهای کلان پرداخت می کنند. این اتفاق در شرایطی می افتد که هنوز بسیاری از مردم علیرغم سپرده گذاری در بانکها نمی توانند به راحتی تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کنند.

جدا از اینکه شرایط ویژه برخی بانکها برای بازپرداخت تسهیلات دریافتی کارمندان و میزان اقساط آن قابل توجه است نباید از این مسئله مهم غافل شد که محدودیت پرداخت تسهیلات به کارمندان بانکی جزو قوانین نظام بانکی است یعنی یک کارمند بانکی در طول دوران خدمت خود نمی تواند بیش از ۲۵۰ میلیون از بانک خود تسهیلات دریافت کند.

شکاف کارمندان بانکی با مردم عادی در دریافت تسهیلات

در عین حال مشاهده می شود که برخی از بانکهای خصوصی با تسهیلات چند صد میلیونی به کارمندان خود در مسیر خلق شگقتی هستند. بررسی ها نشان می دهد که یک بانک خصوصی در ۶ ماهه ۱۴۰۰ به یک هزار و ۶۷۰ نفر از کارمندان خود بیش از ۳۸۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که با یک حساب سرانگشتی سهم هریک از پرسنل به بیش از ۲۳۰ میلیون تومان می رسد که دو سؤال را به ذهن متبادر می کند اول اینکه با نزدیک شدن به سقف تسهیلات کارمندان بانک آیا در صورتهای مالی پایان سال شاهد کاهش این پرداختها خواهیم بود؟ و سؤال مهم دیگر آنکه آیا عامه مردم نیز برای دریافت چنین تسهیلاتی می توانند به راحتی اقدام کنند یا باید با بخشنامه های عجیب و غریب بجنگند؟

تسهسیلات قرض الحسنه تسهیلات کارمندان بانکی

 

منبع: رصد روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.