درهیاهوی صنعت خودرو چرا صالحی نیا ساکت است؟

در حالی که صنعت خودروسازی کشور روزهای پر فراز ونشیبی را طی می کند اما به نظر می رسد که رئیس هیات عامل ایدرو به عنوان یکی از متولیان صنعت خودرو وسهامدار دو خودروساز بزرگ کشورر، در این میان گویا هیچ نقشی برای خود متصور نیست و در عمل در قبال خیل عظیم خبرها ونظرها تنها سکوت خروجی این معاون وزیر صمت است.
کد خبر : 22905
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۸:۱۹

به گزارش خط بازار، در حالی که صنعت خودروسازی کشور روزهای پر فراز ونشیبی را طی می کند اما به نظر می رسد که رئیس هیات عامل ایدرو به عنوان یکی از متولیان صنعت خودرو وسهامدار دو خودروساز بزرگ کشورر، در این میان گویا هیچ نقشی برای خود متصور نیست و در عمل در قبال خیل عظیم خبرها ونظرها تنها سکوت خروجی این معاون وزیر صمت است.

این مساله از جایی مهم جلوه می کند که محسن صالحی نیا به عنوان یکی معاونان وزارت صمت و همچنین سهم و نقشی که در دو خودروساز بزرگ کشور دارد باید بیش از سایر نهادها و مراکز ومراجع در این خصوص هم حضور داشته باشد و هم نقش ایفا کند.

اما آنچه طی ماه های اخیر مشاهده می شود به نوعی بی عملی است.در واقع نه اظهار نظری و نه حرف و راهکاری که از سوی این سازمان ارائه شده باشد،دیده نمی شود. البته مشخص نیست که آیا در جلسات خصوصی با وزیر محترم صمت اظهارنظرهایی صورت گرفته باشد یا خیر.با این حال آنچه از رصد اخبار بر می آید آخرین اظهار نظر وی به اوایل خرداد و در مراسم افتتاح مرکز تخصصی تیونینگ و دیتیلینگ و سفارشی سازی خودرو شرکت آپکو مرتبط می شود.جایی که در آن مراسم بیان کرد: در هر یک از بخش‌های مختلف برنامه استراتژیک باید حمایت شود. صنعت خودرو در شرایط تحریم اقدامات خوبی انجام داده است و باید از آن حمایت کنیم.امروز در مسیری قرار گرفته ایم که در آینده نزدیک حرف های خوبی برای گفتن داریم.

به نظر می رسد در ماه هایی که بازار و صنعت خودرو پر از خبر و اتفاقات گوناگون بوده است دیگر هیچ اظهار نظر و حرف وحدیثی از وی به گوش نرسیده است.

صمصلحت اندیشی

این در حالی است که حداقل طی ماه گذشته صنعت خودرو کم خبر نبوده است؛تاکید و دستور وزیر مبنی بر افزایش تولید روزانه دو خودروساز بزرگ،مجوز صدور افزایش قیمت ها،حضور مدیران عامل دو خودروساز بزرگ در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما،تشریح اثرات آزاد سازی قیمت خودرو وضرورت اصلاح آن،تشریح عملکرد دو خودروساز مبتنی بر آزادسازی قیمت خودرو،لغو ناگهانی مجوز افزایش خودرو به دستور رئیس جمهور،محول شدن قیمت گذاری به ستاد تنظیم بازار،رفت و برگشت مصوبه آزادسازی واردا خودرو بین مجلس وشورای نگهبان،اظهار نظرهای متفاوت درباره واردات،منتشر شدن نظر برخی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام،نمایندگان مجلس و برخی کارشناسان و دست اندرکاران وفعال واردات خودرو، اعلام اسامی جانشینان مدیران عامل خودروسازان بزرگ کشور،عدم واردات خودروهای ایرانی از سوی سوریه و آذربایجان و اخباری این چنینی هیچ یک با واکنشی از صالحی نیا همراه نشدند.

مشخص نیست که این شخص که معمولا در مراسم رونمایی و معرفی محصول و دستاوردهای جدید حضوری فعال دارد،مشخص نیست که بر چه اساسی جان در کام کشیده و به عنوان یکی از متولیان مهم صنعت خودرو هیچ گونه نظری ارائه نمی کند.در این میان پرسش این است:آیا از وی مجبور به سکوت شده است یا ترجیح می دهد که مدت زمان مانده به اواخر خدمتش را بی حاشیه و در سکوت به سلامت به در ببرد؟

منبع: خودروپلاس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس دوشنبه , 8 آذر 1400 - 11:53

کاملا خاموش