خبر خوش به کارمندان

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ گفت که برقراری ۳ هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول ۳ میلیون کارمندان شاغل در دولت خواهد شد؛ از این رو با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.
کد خبر : 66022
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۱
خبر خوش به کارمندان

به گزارش خط بازار؛ حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در گفت‌وگویی با اشاره به مصوبات امروز مجلس برای پرداخت وام ازدواج در سال ۱۴۰۳، گفت: نمایندگان در لایحه بودجه سال آینده همچون امسال، مصوب کردند که بر اساس آن افرادی که زیر ۲۵ سال هستند، ۳۵۰ میلیون و مابقی هم ۳۰۰ میلیون وام ازدواج دریافت کنند. همچنین نمایندگان مصوب کردند تا در سال آینده به نحوی وام ازدواج را به متقاضیان پرداخت شود که تا پایان سال ۴۰ هزار متقاضی بیشتر باقی نماند، این اقدام برای نخستین بار و به منظور عمل به مصوبات مجلس از سوی بانک‌ها انجام شد.

وی همچنین با اشاره به تعیین فوق العاده خاص حقوقی برای کارکنان دولت، افزود: نمایندگان در جلسه علنی امروز مصوب کردند که حقوق کارمندان در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، این در حالی است که دولت در این بخش پیش بینی افزایش حقوق ۱۸ درصدی را در لایحه در نظر گرفته بود. همچنین مجلس مصوب کرد که سال آینده حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان پرداخت نشود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ اضافه کرد: مجلس پیرو مصوباتی حقوقی خود، فوق العاده خاصی را برای ۳ میلیون نفر از شاغلان و کارمندان در نظر گرفت، براساس برقراری این فوق العاده خاص حقوقی، ۳ هزار امتیاز در حکم حقوقی شاغلان و کارمندان اعمال می‌شود.

وی گفت: به موجب این مصوبه اگر فردی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرد، در صورت اجرای این مصوبه، حقوق آن فرد ۴۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. این مصوبه به نوعی کمک به حقوق‌های پایین بوده تا عدالت اجتماعی در حقوق را ساری و جاری کند. البته این مصوبه به معنای این نیست که به حقوق‌های بالا، منابعی اضافه نمی‌شود، به همه حقوق‌ها منابعی اضافه میشود، اما متناسب با حقوق افراد، بر این اساس درصد‌ها متفاوت است و هرچه حقوق‌ها بالاتر می‌رود، درصد کاهش پیدا می‌کند.

حاجی بابایی تصریح کرد: برقراری ۳ هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول ۳ میلیون کارمندان شاغل در دولت خواهد شد؛ از این رو با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.

وی همچنین درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده گفت: بازنشستگان هم در سال آینده ۴۰ درصد از ۹۰ درصد مابه التفاوت رقم مذکور را دریافت می‌کنند. بازنشستگان در سال آینده مشمول ۲۰ درصد حقوق سالیانه، مابه التفاوت حقوق در قالب همسان سازی و مابه التفاوت فوق العاده خاص شاغلان خواهند شد؛ بنابراین سال آینده سال حقوقی خوبی برای ۲ میلیون ۶۰۰ بازنشسته در کشور است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ ادامه داد: حقوق مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی در سال آینده هم با ۳۰ درصد افزایش همراه است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.