جنایت هولناک صهیونیست‌ها در جبالیا و شهادت بیش از ۱۰۰ فلسطیمی/ راکت باران تل‌آویو توسط مقاومت فلسطین

منابع خبری گزارش داده اند که مذاکرات برای برقراری مجدد آتش بس شکست خورده است و در حال حاضر هیچ آتش بسی در غزه برقرار نخواهد شد.
کد خبر : 62493
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱
جنایت هولناک صهیونیست‌ها در جبالیا و شهادت بیش از ۱۰۰ فلسطیمی/ راکت باران تل‌آویو توسط مقاومت فلسطین

به گزارش خط بازار؛ «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در سخنانی گفت که ارتش این رژیم با تمام قدرت برای تحقق اهداف خود در شکست قدرت حماس و بازگرداندن اُسرا بازگشته است. وی که در کنفرانس خبری شبانه صحبت می‌کرد، افزود: «نتیجه‌هایی که طی هفته‌های گذشته محقق کرده‌ایم بزرگ بوده‌اند و هر چه عملیات نظامی ما توسعه یابد، فشارها بر حماس افزایش خواهد یافت».

وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد که از ابتدای حملات رژیم اسرائیل به غزه تاکنون ۱۵۲۰۷ نفر به شهادت رسیده و ۴۰۶۵۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند. وزارت بهداشت فلسطین همچنین خبر داد که طی ساعات گذشته رژیم اسرائیل با ارتکاب ده‌ها جنایت، موجب شهادت ۱۹۳ نفر و زخمی شدن ۶۵۲ نفر دیگر شده است گالانت در ادامه سخنانش مدعی شد: «حماس توافق آتش‌بسی را که تحت نظر آمریکا، مصر و قطر حاصل شده، نقض کرد». وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: «از طریق عملیات نظامی نتایج بزرگی بدست آورده و تعداد زیادی از فرماندهان حماس را از بین برده و پایگاه‌های آنها را نابود کردیم».

خانواده اُسرای صهیونیستی که در نوار غزه هستند امشب در حال برگزاری تظاهرات گسترده‌ای در تل‌آویو هستند. قرار است که برای نخستین بار یکی از اُسرایی که از غزه آزاد شده در این تظاهرات سخنرانی کند. روز جمعه در پنجاه و ششمین روز از آغاز تجاوز صهیونیستها به نوار غزه رژیم صهیونیستی پس از آتش‌بسی که یک هفته به طول انجامید، حملات خود را به این منطقه از سر گرفت.

یک روز قبل‌تر (پنجشنبه) هفتمین مرحله از تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی صورت گرفت که در جریان آن، صهیونیستها ۳۰ فلسطینی را آزاد کردند و هشت اسرائیلی هم آزاد شدند. صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اظهار کرد: اسرای صهیونیست تنها در صورت توقف جنگ و آزادی تمامی اسرای فلسطینی آزاد خواهند شد. العاروری: تا پایان تجاوز و آتش بس همه جانبه و نهایی، مبادله اسرا صورت نخواهد گرفت.

وی افزود: اشغالگران اصرار دارند که هنوز زنان و کودکان در میان اسرا وجود دارند و ما اعلام کردیم تمامی زنان و کودکان را تحویل دادیم و اسرای باقی مانده در غزه سربازان و مردان غیرنظامی هستند که در ارتش رژیم اشغالگر خدمت کرده‌اند. العاروری تاکید کرد: ما اعلام کردیم که آماده تبادل اجساد صهیونیست‌ها با اجساد شهدا هستیم، اما برای بیرون آوردن اجساد اسرائیلی‌ها از زیر آوار به زمان نیاز داریم. برای بیرون آوردن اجساد اسرائیلی‌هایی که در حملات رژیم اشغالگر به غزه کشته شدند، به زمان نیاز داریم.


تحولات سرزمین های اشغالی – روز پنجاه و هفتم جنگ

جهاد اسلامی: پیام حملات موشکی امروز این بود که مقاومت کاملا آماده نبرد است

داود شهاب از رهبران جنبش جهاد اسلامی: مقاومت به دفاع از ملت خود و به شکست کشاندن طرح‌های دشمن پایبند است. پیام حملات موشکی امروز مقاومت این بود که کاملا برای ادامه نبرد آماده است. مادامی که دشمن صهیونیستی غیرنظامیان را در غزه هدف قرار دهد، عمق اراضی اشغالی زیر باران حملات موشکی ما خواهد بود. هدف نتانیاهو از تلاش برای ایجاد منطقه حائل در نوار غزه کسب منافع شخصی و ماندن در قدرت است. قرارداد آزادی اسرای نظامی تحت معادله “همه در برابر همه” قرار خواهد گرفت.

منابع عبری زبان اعلام کردند موشک‌هایی که سامانه گنبد آهنین از صبح امروز جمعه برای رهگیری موشک‌های مقاومت شلیک کرده، نزدیک به ۷۰ میلیون دلار برای رژیم صهیونیستی هزینه در پی داشته است.

حمله رژیم صهیونیستی به حومه دمشق

خبرگزاری رسمی سوریه از حمله رژیم اشغالگر صهیونیستی به حومه دمشق خبر داد. منبع مذکور اشاره کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از سمت بلندی‌های اشغالی جولان اهدافی را در حومه دمشق بمباران کرده است. سانا تاکید کرد که این حمله تلفات جانی نداشته اما خساراتی در پی داشته است.

حملات خمپاره مقاومت علیه صهیونیست‌ها

هواپیماهای اسرائیلی طی ساعات اخیر حملات بسیار شدیدی را به شهر خان یونس و رفح در جنوب نوار غزه انجام دادند. در این حملات شماری شهید و مجروح شدند. قایق‌های جنگی اسرائیلی هم مناطق ساحلی دیر البلح را هدف قرار دادند. اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه هم هدف حملات شدید توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

نظامیان اشغالگر اسرائیلی از ساعاتی پیش حملات گسترده‌ای را علیه فلسطینیان در کرانه باختری به ویژه در مناطقی در جنین، نابلس، قلقیلیه و رام الله انجام دادند.

منابع محلی از درگیری مسلحانه مبارزان مقاومت فلسطین با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه بلاطه در شرق نابلس خبر دادند.

منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر در حولیت و صوفا در مجاورت نوار غزه به صدا در آمده است.

هواپیماهای اسرائیلی دقایقی پیش محوطه بازار یرموک در شهر غزه را بمباران کردند.

حمله توپخانه‌ای ارتش صهیونیستی به جنوب لبنان

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی منطقه حامول و رویسات در اطراف منطقه الناقوره در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

گروهان‌های قدس اعلام کرد که در پاسخ به جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی در غزه، شهرک کیزوویم در اطراف غزه را هدف حمله موشکی قرار داده است.

جنایت هولناک صهیونیست‌ها با صدها شهید

گردان‌های قسام اعلام کرد که نیروها و ادوات جنگی ارتش رژیم صهیونیستی را در شرق شهرک ماگین هدف حمله موشکی قرار داده است.

گردان‌های قسام اعلام کرد که پایگاه اسرائیلی کیزوویم و کیبوتص‌های نیریم و عین الثالثه را هدف حمله موشکی قرار داده است.

جنایت هولناک صهیونیست‌ها در جبالیا/ بیش از ۱۰۰ نفر شهید شدند

جنگنده‌های اسرائیلی ساختمانی مسکونی را در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه که افراد آواره و بی‌سرپناه آنجا اسکان داده شده بودند، بمباران کردند که در این جنایت وحشیانه بیش از ۱۰۰ فلسطینی شهید شده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

حزب الله لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمایت از ملت فلسطین و مردم غزه، دو پایگاه اسرائیلی الراهب و حامیته در شمال فلسطین اشغالی را با سلاح مناسب هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به اشغالگران صهیونیست وارد کرده است.

حزب الله لبنان اعلام کرد که مجاهدان مقاومت اسلامی ظهر امروز شنبه مقر فرماندهی لشکر ۹۱ ارتش رژیم صهیونیستی را در پایگاه برانیت در شمال فلسطین اشغالی مستقیما هدف قرار داده است.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی منطقه رباع التبن و وشانوح در شهر کفرشوبا در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که هیئتی از موساد امروز برای ازسرگیری مذاکرات با مسئولان قطری در مورد تمدید آتش‌بس موقت در غزه به دوحه سفر کرده است. منبع مذکور اشاره کرد که مذاکرات مسئولان موساد با قطری‌ها پیرامون احتمال آزادی گروه‌های جدیدی از اسرای اسرائیلی در غزه و آتش‌بس موقت جدید خواهد بود.

منابع عبری زبان مجددا از به صدا درآمدن آژیر در شهرک سدیروت در اطراف غزه خبر دادند. گردان‌های قسام اعلام کرد که شهر اشغالی عسقلان را هدف حمله موشکی قرار داده است. در پی این حمله، آژیر خطر در عسقلان، زیکیم و مفلاسیم در شمال نوار غزه به صدا درآمد.

شکست مذاکرات تمدید آتش‌بس/ درخواست از هیئت موساد برای ترک قطر

بنیاین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سبب بن‌بست مذاکرات برای تمدید آتش‌بس موقت در غزه از هیئت موساد خواسته قطر را ترک کرده و به اراضی اشغالی بازگردد.

گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که نیروها و ادوات جنگی رژیم صهیونیستی را در پایگاه زیکیم با موشک‌های کم برد ۱۱۴ میلی متری “رجوم” هدف قرار داده است.

گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس در پاسخ به نسل‌کشی فلسطینیان در نوار غزه، شهر اشغالی تل آویو را هدف حمله موشکی قرار داد

گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که نیروها و ادوات جنگی رژیم صهیونیستی را در پایگاه زیکیم با موشک‌های کم برد ۱۱۴ میلی متری “رجوم” هدف قرار داده است.

جنایت هولناک صهیونیست‌ها در جبالیا و شهادت بیش از ۱۰۰ فلسطیمی/ راکت باران تل‌آویو توسط مقاومت فلسطین/ جهاد اسلامی: مقاومت کاملا آماده نبرد است/ مذاکرات آتش بس بدون نتیجه ماند + عکس و فیلم
غزه

قسام همچنین تاکید کرد که در عملیاتی دیگر، مبارزان این گردان‌ها نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در شرق دیر البلح با موشک‌های کم برد ۱۱۴ میلی متری “رجوم” هدف قرار داده است.

گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که گروهی از نیروهای پیاده ارتش رژیم صهیونیستی را در داخل ساختمانی در منطقه التوأم در شمال غرب غزه در کمینی محکم گرفتار کرده و آن‌ها را با بمب‌های ضدنفر، راکت‌های ضدزره و تیربار سنگین هدف قرار داده و نیروهای اشغالگر را کشته یا زخمی کرده است.

گروهان‌های قدس اعلام کرد که از صبح امروز یک تانک اسرائیلی را با بمب “ثاقب” و دو خودروی زرهی دیگر را با راکت ضدزره تاندوم در محله شیخ رضوان هدف قرار داده و منهدم کرده است.

گردان‌های قسام اعلام کرد که اتاق فرماندهی و جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی را در داخل ساختمانی در شرق بیت حانون با ۴ راکت ضدنفر هدف قرار داده است.

حزب الله لبنان اعلام کرد که مجاهدان مقاومت اسلامی پایگاه اسرائیلی المطله را در شمال فلسطین اشغالی با سلاح مناسب هدف قرار دادند.

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن سرهنگ “آساو حمامی” فرمانده تیپ جنوبی لشکر غزه ـ در ارتش این رژیم ـ در جریان حمله هفتم اکتبر حماس اذعان کرده و گفته جسد او اکنون در اختیار این جنبش است.

گردان‌های قسام اعلام کرد که دو نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال غزه با راکت‌های ضدزره یاسین ۱۰۵ هدف قرار داده است.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که بر اثر بمباران وحشیانه شامگاه امروز محله شجاعیه توسط جنگنده‌های اسرائیلی بیش از ۵۰۰ فلسطینی شهید و مجروح شدند.

منابع عبری زبان اعلام کردند که در پی احتمال وقوع حادثه‌ای امنیتی در شمال فلسطین اشغالی، از صهیونیست‌های ساکن شهرک یفتاح در مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی خواسته شده سریعا به پناهگاه بروند.

تظاهرات گسترده در تل آویو در حمایت از مبادله اسرا با حماس

منابع عبری زبان اعلام کردند که اسرائیلی‌ها با برپایی تظاهراتی گسترده در شهر تل آویو، خواستار اعمال فشار بر دولت جهت امضای توافق مبادله اسرا با حماس و بازگرداندن اسرای اسرائیلی شدند.

گروهان‌های قدس اعلام کرد که نیروها و ادوات جنگی ارتش رژیم صهیونیستی را در پایگاه نظامی مارس با گلوله‌های خمپاره کالیبر سنگین هدف قرار داده است.

گردان‌های قسام از حمله موشکی مجدد به تل آویو در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه خبر داد.

در پی این حمله آژیر خطر در تل آویو و مناطق وسیعی از مرکز اراضی اشغالی از جمله بنی براک، رمات گان، ریشون لتسیون، بات یام و اللد به صدا درآمده است.

منابع عبری زبان اعلام کردند یکی از موشک‌های قسام مستقیما به شهرک صهیونیست‌نشین مودیعین در غرب رام الله اصابت کرده و شمار زیادی از نیروهای اسرائیلی راهی این منطقه شدند. منابع عبری زبان اعلام کردند که یکی از موشک‌های سامانه گنبد آهنین به علت نقص فنی به شهر تل آویو اصابت کرده است.

منبع: مشرق نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.