بدهکارترین دستگاه‌های اجرایی کدامند؟

بانک مرکزی اطلاعات تسهیلات و تعهدات پرداختی به دستگاه‌های اجرایی در فصل بهار ۱۴۰۳ را منتشر کرد که بر اساس آن، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بیشترین تسهیلات غیرجاری را دارد.
کد خبر : 76530
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۸

به گزارش خط بازار؛ با توجه به جزء 4-1 بند ط تبصره 16 قانون بودجه سال 1402 و تنفیذ این حکم در قانون بودجه امسال، مبنی بر انتشار اطلاعات مربوط به تسهیلات یا تعهدات پرداختی به هریک از دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، بانک مرکزی این آمار را بر اساس استعلام دریافتی از سامانه سمات که ارسال و به روزرسانی آن راساً توسط بانک‌ها صورت می‌گیرد، ارائه کرده است. این اطلاعات مربوط به تسهیلات دریافت شده در فصل بهار سال 1403 است.

بر اساس این اطلاعات، «سازمان تامین اجتماعی» با دریافت 11 هزار و 397 میلیارد تومان تسهیلات رتبه نخست دریافت کنندگان تسهیلات را به خود اختصاص داده است. پس از این سازمان، «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» با دریافت 4 هزار و 750 میلیارد تومان رتبه دوم و «صندوق بازنشستگی کشوری» با دریافت 2 هزار و 625 میلیارد تومان تسهیلات رتبه سوم دریافت کنندگان تسهیلات در دستگاه‌های اجرایی هستند.

«بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان»، با دریافت 2 هزار و 539 میلیارد تومان، «شهرداری تهران» با دریافت هزار و 770 میلیارد تومان، «وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران» با دریافت هزار میلیارد تومان و «آستان قدس رضوی» با دریافت 736 میلیارد تومان، «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام» با دریافت 620 میلیارد تومان، «مادر تخصصی ساخت و توسعه زیر بنا‌های حمل و نقل کشور» با دریافت 400 میلیارد تومان و «صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد» با دریافت 400 میلیارد تومان نیز در رتبه چهارم تا دهم بیشترین تسهیلات دریافت شده توسط دستگاه‌های اجرایی در فصل بهار امسال هستند.

بر اساس این اطلاعات، در زمینه مانده بدهی‌های غیرجاری به شبکه بانکی نیز، «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» با مجموع تسهیلات غیرجاری 15 هزار و 833 میلیارد میلیون، «شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور» با بدهی 3 هزار و 540 میلیارد تومانی، «صندوق بازنشستگی کشوری» با بدهی هزار و 737 میلیارد تومانی و «وزارت علوم تحقیقات و فناوری» با بدهی هزار و 457 میلیارد تومانی چهار دستگاه اجرایی هستند که طبق این اطلاعات بیشترین بدهی غیرجاری را در پایان فصل بهار امسال دارند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.