از شعار تا عمل فولاد مبارکه / مدیران شعاری به عمل کار برآید

شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از اولین واحدهای تولیدی است که همزمان با نامگذاری سال جاری و سالهای قبل به نام تولید همواره آمادگی خود را در جهت تحقق منویات آن اعلام کرده و شعار همراهی با آن را می دهد
کد خبر : 36362
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶

به گزارش خط بازار؛ شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از اولین واحدهای تولیدی است که همزمان با نامگذاری سال جاری و سالهای قبل به نام تولید همواره آمادگی خود را در جهت تحقق منویات آن اعلام کرده و شعار همراهی با آن را می دهد.

استفاده از ظرفیت رسانه ای جهت پوشش خدمات این واحد فولادی و البته رقم بالای تبلیغات این شرکت در بین رسانه ها عملاً ذهنیت بسیاری از مسئولان و مدیران کشور را به تحسین فولاد مبارکه می برد هرچند که نمی توان منکر خدمات فولاد مبارکه بود اما نگاهی به عمکلرد واقعی این شرکت در یک مقایسه ساده نشان می دهد که علیرغم اظهارات تأکیدی در جهت تحقق شعار سال عملکرد فولاد مبارکه اصفهان به پرطمطراقی شعار مدیران آن نیست.

در این واحد تولیدی محصولاتی همچون، گندله، آهن اسفنجی، تختال، کلاف گرم، کلاف سخت سرد، کلاف قلع اندود، کلاف گالوانیزه و کلاف رنگی تولید می شود که بررسی عملکرد تولیدی آنها در این شرکت نشان از کاهش تولید می دهد اما نوسانات بازار در حوزه ارزی و افزایش قیمتها کفه ترازوی درآمدها را برای فولادیها سنگین می کند. در این بررسی به عملکرد نه ماهه سال ۱۴۰۰ و نه ماهه سال ۱۳۹۹ پرداخته ایم.(تمامی آمارها از صورتهای مالی فولاد مبارکه اصفهان و گزارشات تفسیری مدیریت استخراج شده)

 

 

دیگر بررسی ها مشخص می کند تناژ فروش فولاد مبارکه در نه ماهه سال ۱۴۰۰ کمتر از سال ۹۹ است و همانطور که گقته شد باید بخشی از تفاوت درآمد عملیاتی این بخش را در نوسانات بازارهای جهانی و داخلی جستجو کرد

 

 

در بخش فروش داخلی نیز کفه ترازو برای نه ماهه سال ۱۴۰۰ سنگینی نمی کند زیرا در تناژ فروش داخلی نیز فولادیها نتوانستند به مقدار فروش خود در سال ۹۹ دست پیدا کنند.

 

 

در نهایت عملکرد فولاد مبارکه در تولید و فروش در یک قیاس دیگر نیز نشان از عقب ماندگی فولادیها در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ می دهد.

 

 

هرچند که این واحد تولیدی در سال ۱۴۰۰ در بخش فروش صادراتی خوب عمل کرد اما نوسانات بازار داخلی با توجه به تأثیرگذاری فولادیها در آن متأثر از عملکرد فولاد مبارکه است.

 

 

البته برای برطرف کردن ابهام جهت سه ماهه پایانی سال و عملکرد فولاد مبارکه نیز کافی است تا گزارش عملکرد ماهیانه این واحد تولیدی را در کدال نگاه کنیم که سوت پایان سال ۱۴۰۰ حکایت از عقب گرد فولاد دارد.

 

قطعاً داشتن روحیه جهادی در سنگر تولید یک واجب بدون شک است اما باید از مدیران فولاد پرسید که در کنار همه بریز و بپاش های رسانه ای در جهت همراهی با شعار سال آیا از عملکرد واقعی خود آگاهی دارند؟

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.