باز هم انرژی هسته‌ای ناجی بیماران شد

وقتی یک پا ایستادیم و گفتیم «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست»، می‌دانستیم آینده درخشانی انتظارمان را می‌کشد و طوری در این حوزه قد می‌کشیم که همه دنیا از این همه پیشرفت شگفت زده شوند.
کد خبر : 65399
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
باز هم انرژی هسته‌ای ناجی بیماران شد

به گزارش خط بازار؛ این جمعه با همه جمعه‌ها فرق می‌کند؛ از یک خلوت ناب و یک نجوای صمیمانه با خداوند، به امروز رسیده‌اید و حتما حالتان خوب خوب است. روزه گرفتید، ذکر گفتید، نماز لیله الرغایب خواندید و دست آخر هم یک آرزو که به عرش رسید تا خداوند حکیم، بهترین‌ها را برایتان بنویسد. گرچه از امروز به بعد باید یکسال دیگر به شرط حیات، برای لیله الرغائب دیگری منتظر بمانیم اما با این حال نباید فراموش کنیم که حتی اگر لیله الرغائب هم نباشد، خداوند در همه حال، ما را می‌شنود و خوبترین خوب‌ها را برایمان رقم می‌زند. البته اگر مثل شبی که گذشت، با تمام وجود به قادر مطلق باور داشته باشیم.

 


افتخاری دیگر از متخصصان ایرانی با تولید کیت تشخیص سرطان پروستات

تشخیص زودهنگام سرطان پروستات با دانش هسته‌ای

وقتی یک پا ایستادیم و گفتیم «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست»، می‌دانستیم آینده درخشانی انتظارمان را می‌کشد و طوری در این حوزه قد می‌کشیم که همه دنیا از این همه پیشرفت شگفت زده شوند. خوشبختانه هر بار با دستی پر از خبرهای خوش سازمان انرژی هسته‌ای خدمتتان می‌رسیم و هربار بیشتر ثابت می‌کنیم که متخصصان ایرانی از توانمندی بالایی برخوردارند. چه بساکه امروز هم می‌خواهیم از موفقیت متخصصان صنعت هسته‌ای کشور در تولید نسل جدید کیت رادیو دارویی تشخیصی سرطان پروستات برایتان بگوییم که برای اولین بار در جهان به صورت تجاری عرضه می‌شود و از صفر تا صد تهیه و تولید آن داخل ایران انجام شده است.

این کیت رادیو دارویی در فرآیند تشخیص و درمان سرطان پیشرفته پروستات کاربرد دارد و به اندام‌های دیگر آسیب نمی‌رساند که پس از آزمایشات بالینی، آماده استفاده در ۲۲۰ مرکز پزشکی هسته‌ای در سراسر کشور است. به گفته فرح بخش؛ مدیر تولید رادیو داروی پی اس‌ام آ، «این کیت، تنها رادیو دارویی است که به خاطر اسکن‌ها و قیمت‌های خوب علاوه بر داخل کشور، به خارج هم فرستاده شده و درحال ثبت در 7 کشور دنیاست.» حتما خوشحال می‌شوید اگر بدانید، تا به امروز تولید بیش از ۵۰ نوع رادیو دارویی تشخیصی درمانی از افتخارات صنعت هسته‌ای و متخصصان آن بوده و حدود ۲۰ نوع رادیو داروی جدید هم در فاز بالینی و پیش بالینی قرار دارد.

درسی از یک شهروند متعهد

بعضی وقت‌ها خداوند فرصت‌هایی برای کارهای خیر پیش رویمان می‌گذارد که اصلا آن‌ها را نمی‌بینیم و به راحتی از کنارشان عبور می‌کنیم، اما بندگان خدا با معرفت خدا که همیشه نشانه‌ها را دنبال می‌کنند، جایی برای خدمت به مردم قدم برمی دارند که شاید به فکرمان هم نرسد.
اگر نگاهی به فیلم بالا بیندازید، کاملا متوجه منظورمان می‌شوید. از یک مسافر دهاقانی حرف می‌زنیم که نه در شهر خود بلکه وسط خیابانی در شیراز، جارو به دست گرفته تا با جمع آوری خرده شیشه ها، از آسیب دیدن خودروهای مردم جلوگیری کند. او می‌داند که اگر فرصت را غنیمت نداند و منتظر پاکبانان شهر بماند، ممکن است در همین مدت، هموطنان زیادی متضرر شوند، پس خودش بسم الله گفته، آستین‌ها را بالا زده و حرکت کرده به سمت کار خیری که قطعا به جواب نمی‌ماند. اقدام ارزشمند این شهروند متعهد، برای تک تک ما حامل پیام مهمی است تا ما نیز خوب ببینیم و نشانه‌ها را به درستی دنبال کنیم.


پاکبانی که یک شب تا صبح خانه نرفت برای حفاظت از یک مغازه خوارو بار فروشی

خداقوت پاکبان بامرام بجنوردی
حالا که از کار خوب هموطنی دهاقانی برایتان گفتیم، بگذارید سری هم بزنیم به بجنورد و روایت یک شب سرد زمستانی را برایتان بازگو کنیم که قهرمانش یک پاکبان زحمتکش و بامرام است. پاکبانی که در پایان شیفت کاری خود، به جای آنکه بار و بندیل را جمع کند و برای یک خواب آسوده در رختخواب گرم و نرم، راهی خانه شود، قید استراحت را زد و تمام شب را به نگهبانی از فروشگاهی پرداخت که صاحب مغازه فراموش کرده بود، درب آن را قفل کند.
فروشنده این مغازه در شرح این ماجرا گفته: «در صبح آن شب، بعد از تماس کلانتری و گزارش باز بودن مغازه تقریباً مطمئن بودم که باخسارت سنگینی مواجه شده‌ام اما وقتی به مغازه رسیدم، حتی یک کبریت هم جابجا نشده بود و تازه آنجا بود که متوجه شدم امانتداری پاکبان در حراست از مغازه ما، امنیتمان را تضمین کرده است.» بله این هم از پاکبان فداکار و با مرامی که احتمالا کرور کرور برکت درو می‌کند.


این هم حال خوب خانواده های اهری

حال خوب به روایت تصویر
این درست که آب و هوای زمستانی امسال کشورمان، خیلی تعریفی ندارد و با معضل کم بارشی و کم آبی دست و پنجه نرم می‌کنند اما با این حال قرار نیست فقط نیمه خالی لیوان را ببینیم و از زیبایی‌های زمستان در گوشه گوشه کشورمان غافل شویم. بالاخره هر چقدر هم که سایه خشکسالی بر سر کشورمان افتاده باشد اما درهای رحمت خداوند همچنان باز است و نزولات آسمانی شامل حالمان می‌شود. تازه ما ایرانی‌ها حتی در سخت‌ترین شرایط هم، امیدمان به خداوند را از دست نمی‌دهیم و از هر نعمت و برکتی، سر شوق می‌آییم؛ درست مثل تصاویری که در بالا می‌بینید. این جا اهر است با یک منظره کاملا برفی و زنان و مردان پر شور و حالی که دل به دل خانواده داده‌اند تا روز مفرحی برای خود بسازند. اگر می‌خواهید حال دلتان خوب شود، کمی بادقت عکس‌ها را ببینید. دلتان شاد و لبتان خندان.
چشم و هم چشمی ممنوع
آخرین روزهای دی ماه را پشت سر می‌گذاریم و تا چشم به هم بزنیم، آخرین ماه سال هم از راه می‌رسد. چه بسا که خیلی‌ها از همین حالا به تکاپو افتاده‌اند تا با تغییراتی در خانه و زندگیشان، خود را برای نوروز آماده کنند. پویایی و انگیزه برای زندگی اصلا کار بدی نیست و اتفاقا نشان از امید انسان دارد اما باید حواسمان باشد که در این تب و تاب، دچار اسراف و افراط نشویم و با ویژگی ناپسندی همچون چشم و همچشمی، زندگی را برای خودمان و خانواده سخت نکنیم. به هرحال در این دنیای پر زرق و برق، هر روز با تنوع جدیدی مواجه هستیم که قطعا نمی‌توانیم پا به پای آن حرکت کنیم و اگر قرار باشد، خودمان را به سرعت این دنیای مدرن برسانیم، نتیجه‌اش چیزی جز ناکامی نیست.

خوش‌خبر باشید!  

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منبع: فارس

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.