مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خط بازار:
مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت می‌گوید: تجار ایران قبل از شیوع ویروس کورنا کالاهای مورد نظر کشور را ثبت سفارش کرده و آن کالاها تحویل داده شده است. بنابراین مردم در رابطه با کالاهای چینی نگرانی نداشته باشند،
کد خبر: ۹۶۱۷
۱۹:۵۹ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸


به گزارش "خط بازار" مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت می‌گوید: تجار ایران قبل از شیوع ویروس کورنا کالاهای مورد نظر کشور را ثبت سفارش کرده و آن کالاها تحویل داده شده است. بنابراین مردم در رابطه با کالاهای چینی نگرانی نداشته باشند، چرا که فعلا کمبود کالایی در کشور احساس نمی‌شود.

مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این پرسش که در پاسخ به این پرسش که آیا با پدید آمدن ویروس کورنا ممکن است حجم تجارت ما در ماه‌های پایانی سال با چین کاهش پیدا کند؟ به خط بازار گفت: با پدید آمدن ویروس جدید کورنا اقتصاد تمام کشورها تحت تاثیر قرار گرفته است. اگر اقتصاد چین به دلیل شیوع بیماری کورنا صدمه ببیند اقتصاد آمریکا هم از این خسارت خواهد دید. در حال حاضر چینی‌ها برای حفظ تجارتشان با شرکای تجاری در حال برطرف کردن این نوع چالش هستند. قطعا معضلات اخیر اقتصاد کشور ما را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد اما به نظر نمی‌رسد که در حجم تجاری تاثیر چندانی داشته باشد.

سید رضا سید آقازاده در ادامه افزود: البته در مراودات معمول با چین حجم تجارت خارجی به این شکل نیست که کالا را امروز ثبت سفارش کنیم و ظرف دو هفته تحویل بگیریم، بلکه نحوه مبادلات تجاری با کشورهای آسیایی به این شکل است کالایی که امروز ثبت سفارش می‌شود سه ماه دیگر تحویل تجار داده می‌شود. تجار ایران قبل از شیوع ویروس کورنا کالاهای مورد نظر کشور را ثبت سفارش کرده و آن کالاها تحویل داده شده است. بنابراین مردم در رابطه با کالاهای چینی نگرانی نداشته باشند، چرا که فعلا کمبود کالایی در کشور احساس نمی‌شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم با حل این مشکل خیلی زودتر بتوانیم مراودات تجاری‌مان را از سر بگیریم؛ البته ناگفته نماند ممکن است در کوتاه مدت هر دو کشور با برخی کمبودها رو به رو شوند. یعنی هم صادرات کالای ایران به چین و هم واردات کالاهای چینی به ایران دچار برخی اختلال‌ها خواهد شد.

انتهای پیام


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: