مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: اکیپ‌ها و تجهیزات راهداری استان تهران در محور‌های مواصلاتی استان از آمادگی کامل برخوردارند.
کد خبر: ۹۴۹۱
۲۲:۱۰ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
 
به گزارش "خط بازار" مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران در خصوص تمهیدات راهداری استان تهران برای بارندگی‌های سیل‌آسای پیش‌روی کشور، گفت: استان تهران از جمله استان‌های همجوار استان‌های شمالی است که بارترافیکی را به استان‌های شمالی وصل می‌کند که با این وجود، آمادگی در خصوص ارایه خدمات راهداری در محور‌های مواصلاتی استان وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران ادامه داد: در محور‌های مواصلاتی استان تهران به استان‌های شمالی از جمله محور‌های هراز، فیروزکوه و محور کندوان، تجهیزات و امکانات راهداری اعم از برف‌روب، نمک‌پاش، گریدر، لودر، و سایر ماشین آلات راهداری مستقر هستند و تمامی راهدارخانه‌ها تجهیز شده‌اند.

نوروزی با اشاره به اینکه در محور هراز در هر هفت کیلومتر یک راهدارخانه مستقر است که شامل راهدارخانه نزدیکی‌های امامزاده هاشم، راهدارخانه مرحوم غنی‌زاده، راهدارخانه آبعلی، راهدارخانه مبارک آباد و اداره راهداری پردیس است، گفت: در محور فیروزکوه نیز به ترتیب در دماوند چهار راهدارخانه مستقر است که در فیروزکوه تا گردنه گدوک در مرز استان مازندران قرار دارند. همچنین در نقاط مختلف نیز ماشین آلات راهداری مستقر هستند.

وی یادآور شد: در محور تهران- مشهد، تهران-قم، تهران-ساوه نیز اکیپ‌های راهداری مستقر هستند و در مجموع ۴۵۰ نیروی راهدار امسال فعالیت‌های موثری را به انجام رساندند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران توضیح داد: با توجه به تغییرات آب و هوایی و اینکه هوا رو به گرمی می‌رود پیش بینی جابه جایی سنگ‌ها و ریزش کوه نیز محتمل است که در این خصوص نیز آمادگی‌های لازم انجام شده است.

نوروزی در بیان توصیه خود به شهروندان در این مقطع زمانی اعلام کرد: در مواقع برف و باران، شهروندان از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند. اگر در مناطقی می‌روند باید تجهیزات زمستانی در خودرو داشته باشند و وسایل گرم کننده نیز به همراه داشته باشند. باید به توصیه‌های عوامل راهداری و پلیس راه توجه ویژه داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر در منطقه‌ای بارش برف پیش بینی شده است خودرو‌ها به ماشین آلات راهداری اجازه تردد بدهند.
انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: