بیماری کرونا سخت‌تر از اپیدمی آنفلوآنزا نیست که به‌لطف خدا جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و مراکز درمانی آموزشی بر آن فائق شدند.
کد خبر: ۹۳۵۸
۲۳:۱۱ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش "خط بازار" دکتر علی‌اکبر ولایتی در گفت‌وگوی مستقیم با شبکه خبر اظهار کرد: برخی به‌نیابت از بیمارستان مسیح دانشوری اقدام به اظهارنظر می‌کنند که بعداً مشخص شد فردی است که قصد تخریب یا وابستگی داشته است و به‌نیابت از بیمارستان مسیح دانشوری مطالبی را اعلام کرده که اغلب آنها کذب بوده است و در راستای تشویش اذهان عمومی بوده است.

وی ادامه داد: بیماری کرونا سخت‌تر از اپیدمی آنفلوآنزا نیست که به‌لطف خدا جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و مراکز درمانی آموزشی بر آن فائق شدند. ان‌شاءالله به‌زودی که زیاد طول نخواهد کشید این منحنی اپیدمی به‌سمت نزول خواهد آمد و کنترل می‌شود.

ولایتی گفت: از آقای دکتر نمکی وزیر بهداشت شنیدم که وضعیت قم استیبل پایدار شده است؛ یعنی رو به صعود نیست و منحنی سیر یکنواخت پیدا کرده است و به‌تدریج نزول پیدا می‌کند. با توجه به تدابیر اتخاذشده برای کنترل اپیدمی، ان‌شاءالله در روزهای آینده خبرهای بهتری خواهیم داد و هیچ جای نگرانی نیست. درست است که این بیماری درمان ندارد اما درمان‌های حمایتی، سه نوع آنتی‌بیوتیک، یک نوع دارای ضدویروس و یک نوع داروی ضدانگل تاحدودی اثر پیدا می‌کنند. هر بیمار 5 دارو می‌گیرد که براساس طرح سازمان بهداشت جهانی است و هر نوع مراقبت لازم در اینجا صورت می‌گیرد.

انتهای پیامارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: