جواد جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کشور؛
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کشور درباره رصد تخلفات انتخاباتی توضیحاتی داد.
کد خبر: ۷۸۹۰
۱۴:۵۸ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
 به گزارش ”خط بازار” جواد جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کشور درباره نحوه رصد تخلفات تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی اظهار کرد: در مراجع قضایی سراسر کشور سامانه‌ها و امکاناتی برای رصد تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم شده است.

وی افزود: اگر تخلفی از سوی یکی از کاندیداها در فضای مجازی مشاهده شود در ابتدا نسبت به آن تذکر می‌دهیم؛ اگر با تذکر مورد تخلف برطرف نشد نسبت به مسدود سازی سایت یا کانال و تعقیب قضایی اقدام می‌کنیم.

جاوید نیا بیان کرد: کار رصد تبلیغات انتخاباتی شروع شده است و دستگاه قضایی تنها متولی این کار نیست و نهاد‌هایی مانند ستاد انتخابات وزارت کشور لحظه به لحظه تمام موارد را زیر نظر دارند.

وی در رابطه با نحوه بررسی گزارش‌های مردمی در سامانه سجام گفت: سامانه سجام در معاونت اجتماعی و پیشگیری از قوه قضاییه راه اندازی شده است و گزارش‌های مردمی را دریافت می‌کند و اگر گزارش‌های مردمی، مرتبط با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی در سطح کشور باشد به دادستانی کل کشور ارجاع داده می‌شود و بخشی که مربوط به استان‌های باشد به دادسرای استان مربوطه ارسال می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: