تنش‌ میان ایران و ایالات متحده طی ماه‌های اخیر پس از به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی به بالاترین حد خود رسید و دو کشور را در آستانه یک جنگ تمام عیار قرار داد.
کد خبر: ۷۸۷۹
۱۴:۱۶ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸

 

به گزارش ”خط بازار” در ادامه جنگ افروزی های ترامپ ؛لانس لیشر، فرمانده این ناوگروه جنگی پس ورود یگان‌های دریایی تحت هدایتش به دریای عمان در بیانیه‌ای ادعا کرد: «عبور از این آب‌راه دریایی بسیار مهم و تداوم حضور در منطقه با هدف ایفای نقش در تضمین تردد آزاد کشتیرانی و تامین ثبات و امنیت در اینجا صورت گرفته است».

در این ادعا آمده است که این ناو گروه متشکل از ۲۵۰۰ تفنگدار دریایی و واحد‌های عمل کننده در دریا و خشکی است که دو ناو هواپیمابر و عملیاتی «یو اس اس نیویورک» و «یو اس اس واک هیل» نیز را شامل می‌شود.

پیش از ناو باتان، ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» ماه نوامبر گذشته نیز در اوج تنش‌ها میان ایران و آمریکا از تنگه هرمز عبور کرده و وارد آب‌های خلیج فارس شده بود. آبراهام لینکلن ماه ژانویه خلیج فارس را به سمت آمریکا ترک کرد.

ناو گروه باتان و یگان بیست و شش دریایی ارتش تروریستی آمریکا قرار است به حوزه عملیاتی ناوگان پنجم آمریکا ملحق شوند که منطقه‌ای به وسعت ۲.۵ میلیون مایل مربع شامل بخش‌هایی از خلیج فارس، دریای سرخ، خلیج عمان، خلیج عدن، دریای عمان و برخی از مناطق مشرف به اقیانوس هند را تحت پوشش ماموریت خود دارند.

از سوی دیگر گرگ لیلاند،‌ یکی دیگر از فرماندهان ناو گروه تروریستی باتان ادعا کرده است که عبور این یگان دریایی از تنگه هرمز مایه دلگرمی و برای متحدان و تضمین کننده ثبات و امنیت برای تجارت دریایی در منطقه است.

حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس در حالی با عبور ناوگروه یو اس اس باتان از تنگه هرمز تشدید می‌شود که تنش‌ میان ایران و ایالات متحده طی ماه‌های اخیر پس از به شهادت رسیدن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس و نیز حملات سنگین موشکی تهران به پایگاه نیروهای دریایی ارتش تروریست آمریکا در عراق به بالاترین حد خود رسید و دو کشور را در آستانه یک جنگ تمام عیار قرار داد.

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: