نیروی فضایی آمریکا ادعا می کند دو ماهواره روسی در "رفتاری غیرمعمول و نگران کننده" در حال تعقیب یک ماهواره آمریکایی در مدار زمین هستند.
کد خبر: ۷۸۵۲
۱۸:۳۱ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

 

به گزارش ”خط بازارژنرال جان ریموند، فرمانده این نیروی تازه تاسیس ارتش تروریستی آمریکا به مجله تایم گفته است این دو ماهواره روسیه به یک ماهواره جاسوسی آمریکا بسیار نزدیک شدند.

ماهواره کاسموس ۲۵۴۲ روسیه نوامبر سال پیش پرتاب شد و وقتی به مدار زمین رسید، به دو ماهواره تقسیم شد. این دو ماهواره در همان سطح مداری ماهواره آمریکایی USA ۲۴۵ حرکت می‌کند.

او گفته است چنین اقدامی، این پتانسیل را دارد که یک "موقعیت خطرناک" در فضا ایجاد کند.

وزارت دفاع روسیه پس از پرتاب این ماهواره گفت: "هدف، ارزیابی وضعیت فنی ماهواره‌های داخلی است."

USA ۲۴۵ یک ماهواره اطلاعاتی است که در سال ۲۰۱۳ توسط دفتر ملی شناسایی وابسته به وزارت دفاع آمریکا به فضا پرتاب شد. ماهواره‌های آمریکا و روسیه تقریبا هر ده روز یکبار از کنار هم رد می‌شوند اما ۲۰ ژانویه امسال ماهواره‌های روسی به ۱۶۰ کیلومتری ماهواره آمریکایی رسیدند. اظهارنظر فرمانده نیروی فضایی آمریکا پس از آن صورت گرفت که یک سایت آماتور ردگیری ماهواره‌ها دو هفته پیش گفت یک ماهواره جاسوسی روسیه به طرز مشکوکی به ماهواره جاسوسی آمریکا نزدیک شده است. جان ریموند گفته است که دولت ایالات متحده نگرانی خود را از کانال‌های دیپلماتیک به روسیه منتقل کرده است. کاسموس یک ماهواره کوچک "بازرسی" است که از پیشرانش‌های فضایی برای نزدیک شدن به سایر فضاپیماها برای رصد فعالیت‌هایشان استفاده می‌کند.

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: