اختصاصی خط بازار؛
طبق اسناد رسمی فعالیت این شرکت در حوزه های مختلف از جمله خودروسازی، اتوماسیون صنعتی، حمل و نقل، سرمایه گذاری در بورس، پتروشیمی، نیرو، زیرساخت و صنایع معدنی. گویی این شرکت یک هلدینگ اقتصادی است که در بخش های مختلفی فعالیت می کند.
کد خبر: ۷۸۱۰
۲۳:۳۴ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۸


به گزارش "خط بازار" در حالی شرکت های خودروسازی از کمبود نقدینگی و مشکلات واردات مواد و قطعات مورد نیاز رنج می برند که بخشی از منابع و نیروی انسانی آنان در قالب شرکت های زیرمجموعه صرف فعالیت های غیرمرتبط می شود.

پدیده بنگاه داری که یکی از اصلی ترین تبعات ساختار شبه دولتی صنعت خودروسازی است نه تنها اثر قابل توجهی در عملکرد مرتبط با تولید خودرو نداشته بلکه گاها سبب بلوکه شدن سرمایه ها شده است. به طور مثال شرکت تام ایران خودرو که یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو است، علاوه بر فعالیت خودرویی به فعالیت های دیگری می پردازد که ضرورت آنان محل سوال است.طبق اسناد رسمی فعالیت این شرکت در حوزه های مختلف از جمله خودروسازی، اتوماسیون صنعتی، حمل و نقل، سرمایه گذاری در بورس، پتروشیمی، نیرو، زیرساخت و صنایع معدنی. گویی این شرکت یک هلدینگ اقتصادی است که در بخش های مختلفی فعالیت می کند. نگاهی به برخی از مشتریان این شرکت خود گویا بسیاری از مسائل است.
از دیگر نکات قابل توجه در خصوص این شرکت فعالیت همزمان دو عضو هیئت مدیره در بخش های دیگر است. بهزاد اعتمادی در حالی رئیس هیئت مدیره تام ایران خودرو است که طبق سایت رسمی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به طور همزمان معاون حمل و نقل ایدرو(سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) نیز می باشد. همچنین مظفر اعوانی مدیرعامل تام ایران خودرو، طی حکمی از جانب رئیس جمهور در سال 1397 به مدت 4 سال به عنوان عضو شورای عالی استاندارد انتخاب شده است.انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: