رئیس‌جمهور ترکیه نشستی امنیتی را برای بررسی چگونگی پاسخ به حمله ادعایی نیرو‌های سوریه به نظامیان ترکیه‌ای در استان ادلب برگزار کرد.
کد خبر: ۷۷۹۴
۱۲:۵۲ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۸


به گزارش "خط بازار" به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه شب گذشته ریاست نشستی امنیتی در آنکارا را به منظور بررسی گام‌هایی که در پاسخ به حمله نیرو‌های سوریه به سربازان ترکیه در استان ادلب باید برداشته شود، بر عهده داشت.

طبق اعلام برخی منابع در ریاست جمهوری ترکیه، قرار شد در خلال این نشست، مقامات ترکیه مقابله به مثل کنند تا خون این افراد به هدر نرود.

در این نشست همچنین تأکید شد: هیچ حمله‌ای نخواهد توانست در تصمیم ترکیه که در ادلب با هدف منع درگیری‌ها و برای تضمین امنیت مرز‌های خود و همچنین جلوگیری از وقوع موج مهاجرت جدید و رخداد فاجعه انسانی دیگر حضور یافته، خللی ایجاد کند.

در این نشست فؤاد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه و نیز مولود چاووش اوغلو و حلوصی آکار، وزرای خارجه و دفاع ترکیه به همراه شماری از مقامات نظامی و اطلاعاتی این کشور حضور داشتند.

دیروز وزارت دفاع ترکیه مدعی شد ۵ نفر از سربازانش بر اثر بمباران خمپاره‌ای ارتش سوریه در استان ادلب (که نیروهای سوری در پی آزاد کردن آن از چنگ تروریست‌ها هستند) به شهادت رسیده و ۵ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: