آمار قربانیان ویروس کرونا بار دیگر افزایش یافت و با مرگ ۸۹ بیمار دیگر در روز شنبه، تعداد قربانیان این ویروس به ۸۱۱ نفر رسید.
کد خبر: ۷۷۲۰
۰۰:۳۶ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

به گزارش ”خط بازار بر اساس گزارش کمیسیون ملی بهداشت در چین، تا پایان روز شنبه، بیش از ۳۷ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تعداد قربانیان ویروس کرونا از تعداد قربانیان ویروس سارس در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ نیز بیشتر شده است. در آن سال‌ها ۷۷۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس سارس جان خود را از دست دادند.

همچنین تعداد مبتلایان به این ویروس در دیگر کشورهای جهان نیز در حال افزایش است. تاکنون بیش از ۳۳۰ مورد از ابتلا به این ویروس در ۲۷ کشور شناسایی شده است.

سازمان بهداشت جهانی که مقر آن در ژنو است، اعلام کرد که گروهی از کارشناسان این سازمان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برای تحقیقات بیشتر به چین سفر خواهند کرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای اعلام کرده که تاکنون هیچ یک از ایرانی‌های ساکن شرق چین به این ویروس مبتلا نشده است.

همچنین ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره حضور تعدادی از گردشگران چینی در ایران، از خودداری هتل‌ها از پذیرش آنان خبر داد و گفت: «بعضاً به خاطر حساسیت‌ها در بعضی استان‌ها اقامت چینی‌ها با مشکلاتی روبرو شده است.»

 

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: