پلوسی در واکنش به سخنرانی ترامپ درباره تبرئه شدنش در سنا
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت دولت ترامپ، بدهی ملی آمریکا را حدود دو تریلیون دلار افزایش داد
کد خبر: ۷۷۰۳
۱۱:۱۷ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸


به گزارش ”خط بازاربه نقل از خبرگزاری رویترز؛ یک نظرسنجی مشترک رویترز ـ ایپسوس نشان داد ۴۸ درصد مردم آمریکا معتقدند مجلس سنا از ترامپ «حفاظت» کرد و تنها ۴۳ درصد از مردم آمریکا از تبرئه ترامپ توسط سنا حمایت می‌کنند.

 واکنش نانسی پلوسی به سخنرانی دونالد ترامپ

همچنین شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس جمهور این کشور به علت ارائه اخبار و اطلاعات نادرست و دروغین انتقاد کرد.

نانسی پلوسی گفت: وحشتناک است که رئیس جمهور از کنگره آمریکا به عنوان ابزاری برای نمایش واقعی خود استفاده می‌کند و دارد دیدگاهی را القا می‌کند که اصلا با واقعیت همخوانی ندارد. وحشتناک است که می‌شنویم رئیس جمهور می‌گوید از مزایای اختصاص یافته برای دست کم یک میلیون خانواده دارای افراد معلول که برای آن‌ها بیمه ارزان قیمت در نظر گرفته شد، حمایت کرده است، اما حقیقت این است که او هر کاری برای از بین بردن آن انجام داد و ما در دادگاه در حال مبارزه با او برای حفظ این منافع هستیم. این ارائه نادرست اطلاعات وحشتناک است و واضح است که نادرست است.

پلوسی افزود: یکی از موضوعات مورد نگرانی خانواده‌های کارگران که او (ترامپ) از آن‌ها صحبت کرده، مسئله هزینه دارو است. این در حالی است که قیمت آن در کشور افزایش یافته است و این خانواده‌ها توان مالی خرید دارو‌های تجویزی را ندارند. ما درباره آمادگی مذاکره برای کاهش قیمت‌ها گفتگو کردیم. او درباره امنیت اجتماعی و مراقبت پزشکی صحبت کرد. این در حالی است که در بودجه ۲۰۲۰ که او ارائه کرد، دو تریلیون دلار از بودجه دارویی و مراقبت پزشکی کاسته شد که از جمله آن کاهش مزایای معلولان از تامین اجتماعی بود. رئیس جمهور اوباما در دوره ریاست جمهوری خود کسری بودجه را یک تریلیون دلار کاهش داد اما این دولت آن را افزایش داد. آنها بدهی ملی را حدود دو تریلیون دلار افزایش دادند.

سخنرانی ترامپ در واکنش به تبرئه شدنش در مجلس سنا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید در جمع خبرنگاران حضور یافت و درباره تبرئه شدنش از اتهامات مطرح شده در روند استیضاح در مجلس سنا سخنرانی کرد.

ترامپ گفت: اگر به چند سال گذشته بازگردید، می بینید که ما با هجمه سیاسی روبرو بودیم و شروعش از همان روزی بود که من و همسرم وارد کاخ سفید شدیم. هجمه سیاسی متوقف نشد و ما بیش از سه سال با این هجمه روبرو بودیم که هجمه ای شیطانی و فاسد بود و پلیس های کثیف، افشاگران و دروغگویان در آن حضور داشتند. این ماجرا هرگز و هرگز نباید برای هیچ رئیس جمهور دیگری در آمریکا رخ دهد. نمی دانم که آیا اگر کسانی دیگر رئیس جمهور بودند می توانستند این را تحمل کنند.

ترامپ افزود: اگر من جیمز کومی را برکنار نمی کردم - که یک فاجعه بود- مایه آبرو ریزی می شد و احتمالا من الان اینجا جلوی شما حاضر نبودم. ما در زمانی که جیمز کومی مشغول اقدام بود مچ او را گرفتیم، پلیس های کثیف و افراد بد در این ماجرا (مطرح کردن اتهامات استیضاح) بودند. اگر این مسئله برای رئیس جمهور اوباما رخ می داد، بسیاری از افراد برای مدت زمان طولانی زندانی می شدند و از هم اکنون هم در زندان می بودند. سالهای سال زندانی می شدند.

رئیس جمهور آمریکا بخش زیادی از صحبت‌های خود در کاخ سفید را - که لحنی تلافی جویانه در برابر دمکرات‌ها داشت - به معرفی افراد مختلفی اختصاص داد که کمک کردند تا وی از اتهامات استیضاح تبرئه شود.

ترامپ در ادامه‌ واکنش به تبرئه شدن از اتهامات استیضاح گفت: ما در انتخاباتی پیروز شدیم (سال ۲۰۱۶) که مایه تعجب بسیاری از افراد شد. ما نظرسنجی‌هایی داشتیم که حکایت از پیروزی ما داشت. لس آنجلس تایمز و معدودی از روزنامه‌ها پیش بینی کرده بودند که ما در انتخابات پیروز خواهیم شد و رقابت نزدیک خواهد بود. ما در انتخابات پیروز شدیم و پیروزی ما یکی از بزرگترین پیروزی‌ها در همه زمان‌ها بود. وقتی که ما پیروز شدیم آن‌ها (دمکرات ها) گفتند که او (دونالد ترامپ) پیروز شد.

دونالد ترامپ در ادامه چهار نفر از وکلایی را که در جلسات استیضاح از وی دفاع کرده بودند نام برد و از حاضران خواست تا آن‌ها را تشویق کنند.

دونالد ترامپ افزود: وکلای من در آغاز روند استیضاح به من گفته بودند چیزی وجود ندارد که باعث نگرانی شما شود، کلیه حقایق به نفع شما است. من گفتم شما متوجه نیستید. اصلا حقایق مهم نیستند و این گفته من هم درست بود. آن‌ها (دمکرات) حقایق را جعل کردند. یک سیاستمدار فاسد به نام آدام شیف (رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان) در مورد تماس من با رئیس جمهور اوکراین بیانیه جعل کرد. آن‌ها می‌گویند که وی یک فیلمنامه نویس است، یک فیلمنامه نویس درمانده است که تلاش کرد، اما موفق نشد و متاسفانه وارد سیاست شد (خنده حاضران).

دونالد ترامپ گفت: خوشبختانه ما افرادی حرفه‌ای داریم که مکالمات را پیاده می‌کنند. وقتی که متن مکالمه تلفنی (من و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین) منتشر شد، آن‌ها (دمکرات ها) گفتند که شاید هنگام پیاده کردن متن تماس تلفنی، اشتباه رخ داده باشد!

دونالد ترامپ خطاب به میچ مک کانل رئیس اکثریت جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا گفت: میچ مک کانل! شما عملکردی فوق العاده داشتید (تشویق حاضران)

فردی گفته بود که میچ (مک کانل) آدم ساکتی است! من گفتم که نه، وی آدم ساکتی نیست، اما نمی‌خواهد که افراد او را بشناسند. آن‌ها از من پرسیدند که آیا میچ (مک کانل) آدم باهوشی است؟ من گفتم برای سال‌های سال بسیاری از افراد باهوش - که در بسیاری موارد آدم‌های بدی هم بودند، بعضی وقت‌ها هم آدم‌های خوبی در میانشان بود - تلاش کردند جای او را بگیرند، اما تا جایی که من اطلاع دارم من نشنیدم که این موضوع (جانشینی میچ مک کانل) حتی مطرح شود! چون آن‌ها خیلی سریع محو شدند. این فرد فوق العاده است. من از وی تشکر می‌کنم. وی اکنون ۱۹۱ قاضی فدرال ما را تأیید کرد که دو نفر از آن‌ها از قضات دیوانعالی آمریکا هستند.

دونالد ترامپ گفت: وی (میچ مک کانل) به درستی به این سیاست کلاهبردارانه پی برد. آن‌ها (دمکرات ها) بدترین چیز‌ها را درباره من گفتند. آن‌ها تلاش کردند مرا از سمتی که دارم کنار بزنند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه از افراد زیادی نام برد و از آن‌ها بابت تبرئه شدن خود از اتهامات استیضاح تشکر کرد.

دونالد ترامپ در واکنش به رای سناتور (جمهوریخواه) میت رامنی در مجرم شناختن رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با اتهام سوء استفاده از قدرت گفت: من برای میت رامنی متاسفم. متاسفم!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ادامه صحبت‌های خود در کاخ سفید به صراحت گفت: امروز در اینجا نشست خبری نیست، این یک سخنرانی نیست، هیچ چیز دیگری نیست بلکه یک جشن است، چون ما چیزی را داریم که کارایی داشته است. ما غیرمنصفانه جهنمی را تحمل کردیم، هیچ کار خطایی نکردیم، هیچ کار خطایی نکردیم. من در زندگی ام کار‌های خطا انجام داده ام که اعتراف می‌کنم و می‌گویم که عمدا این خطا‌ها را انجام نداده بودم، کار‌های خطایی کردم، اما نتیجه نهایی این است: «ترامپ تبرئه شد!»

(گفتنی است در این لحظه دونالد ترامپ روزنامه واشنگتن پست را در دست خود داشت که در صفحه اول آن عبارت «ترامپ تبرئه شد» درج شده بود).

 سی ان ان: اطاله کلام ترامپ در مراسمی عجیب و غریب درباره تبرئه شدن از اتهامات

شبکه تلویزیونی سی ان ان پس از پایان اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تبرئه شدن خود از اتهامات استیضاح اعلام کرد: صحبت های رئیس جمهور آمریکا که بدون متنِ از پیش نوشته شده، ایراد شد. صحبت های رئیس جمهور آمریکا لحن تلافی جویانه داشت و در برخی موارد همراه با ناسزاگویی، واکنش خشمگینانه و اطاله کلام درباره تبرئه شدن از اتهامات استیضاح بود.

رئیس جمهور آمریکا به مدت یک ساعت در سالن شرقی کاخ سفید مراسمی عجیب و غریب برگزار کرد. در زمان صحبت های دونالد ترامپ تیم حقوقی (وکلای مدافع)، نمایندگان جمهوریخواه مجلس آمریکا، کارکنان کاخ سفید و اعضای خانواده ی وی حضور داشتند. دوستان ترامپ هم بودند که بارها او را تشویق کردند. رئیس جمهور آمریکا با لحنی توهین آمیز به افرادی که به زعم وی دشمن بودند حمله کرد که از جیمز کومی مدیر سابق اف. بی . آی گرفته تا نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان تا سناتور میت رامنی را شامل می شد.

منبع: واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: