ارتش روسیه:
ارتش روسیه رژیم صهیونیستی را متهم کرد که در حملات روز پنجشنبه خود به یک پایگاه نظامی در حومۀ دمشق از یک هواپیمای غیرنظامی ایران به عنوان سپر در مقابل پدافند هوایی سوریه استفاده کرده و به این ترتیب جان ١٧٢ سرنشین این هواپیما را به خطر انداخته است.
کد خبر: ۷۶۶۱
۱۶:۳۱ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

به گزارش ”خط بازاروزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سحرگاه روز پنجشنبه ششم فوریه هواپیماهای رژیم صهیونیستی یک پایگاه نظامی ارتش سوریه را در اطراف فرودگاه دمشق بمباران کردند که پاسخ پدافند هوایی سوریه را در پی داشت.

همین منبع افزوده است که همزمان با حملۀ هواپیماهای رژیم صهیونیستی یک هواپیمای ایرباس ۳۲۰ متعلق به ایران در حال فروآمدن بود و به همین خاطر در تیررس پدافند هوایی و توپخانۀ ارتش سوریه قرار گرفت.

بیانیۀ وزارت دفاع روسیه تصریح کرده است که واکنش سریع برج مراقبت فرودگاه دمشق باعث شد که هواپیمای ایرباس ایرانی و سرنشینان آن از منطقۀ درگیری و از تیررس پدافند هوایی ارتش سوریه خارج شده و اندکی بعد در پایگاه هوایی روسیه در لاذقیه به زمین بنشیند.

وزارت دفاع روسیه سپس افزوده است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی بیش از پیش به هنگام عملیات نظامی خود از هواپیمای غیرنظامی برای پوشش خود و جلوگیری از پاسخ پدافند هوایی ارتش سوریه استفاده می کند.

ارتش روسیه تصریح کرده که "رادارهای رژیم صهیونیستی تصویر روشنی از وضعیت آسمان اطراف فرودگاه دمشق دارند" و رژیم صهیونیستی "زندگی صدها غیرنظامی بی گناه را به سخره می گیرد.

انتهای پیام


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: