تعداد نظرات: ۱ نظر
در پی انتشار خبری با تیتر"شرکت نادر با هیئت مدیره نادره/صنعت خودرو جولانگاه سیاسیون است" مورخ 16/11/1398 شرکت لیزینگ خودرو غدیر جوابیه صادر کرد:
کد خبر: ۷۵۴۲
۲۲:۳۸ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸


به گزارش "خط بازار" در پی انتشار خبری با تیتر"شرکت نادر با هیئت مدیره نادره/صنعت خودرو جولانگاه سیاسیون است" مورخ 16/11/1398 شرکت لیزینگ خودرو غدیر جوابیه صادر کرد:

پاسخ شرکت لیزینگ خوردو غدیر

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری تحلیلی خط بازار

باسلام،

در پی انتشار خبر مورخ 16/11/1398 آن سایت در خصوص شرکت لیزینگ خودرو غدیر ، متأسفانه به جهت اینکه مفاد خبر مذکور به جهت عدم اطلاع آن سایت و عدم به روز رسانی سایت این شرکت درج گردیده لذا در پاسخ به موارد مطرح شده اعلام می دارد:

1- مجوز فعالیت شرکت لیزینگ خودرو غدیر تحت شماره 38817 از ابتدای سال 1398 به مدت 2 سال توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تمدید گردیده است ضمن اینکه به جهت بورسی بودن این شرکت و نظارت مستمر بانک مرکزی اساساً در صورت عدم تمدید مجوز امکان هیچگونه اقدامی برای شرکت متصور نیست لذا صرف عدم اطلاع سایت مزبور از تمدید مجوز دلیلی بر فقدان آن نمی باشد.

2- بر اساس قوانین و مقررات موضوعه، مرجع تایید صلاحیت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ها و موسسات دارای مجوز، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که این مهم پس از برگزاری جلسات مصاحبه تخصصی و عمومی و ارائه مستندات لازم صورت می پذیرد. شرکت لیزینگ خودرو غدیر نیز از این موضوع مستثنی نبوده و صلاحیت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت با ارائه مستندات مربوطه و شرکت در جلسات تخصصی بانک مرکزی تایید گردیده است.

ضمن اینکه مدیرعامل فعلی شرکت دارای سوابق و تجارب ارزشمندی در حوزه های اقتصادی و مدیریت بوده و توسط بانک مرکزی احراز صلاحیت شده و از طرفی سایر اعضاء هیئت مدیره منجمله آقای عثمان احمدی دارای سوابقی همچون عضویت در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بوده و طبعاً به لحاظ علمی و تجربی دارای تخصص در زمینه اقتصاد می باشند.

3- خانم نادره رضایی بعنوان عضو غیرموظف هیئت مدیره این شرکت از سمت خود استعفا نموده و معرفی جایگزین وی در دستور کار قرار دارد. همچنین آقای حسن صدری نیز عضو غیر موظف هیئت مدیره بوده و عضویت ایشان با توجه به سوابق وی هیچگونه مغایرتی با قانون نداشته و ندارد.

4- با کمی مداقه در وضعیت فعلی شرکت همچون ارزش سهام و فعالیت های سودآور، مشخص می گردد که خبر مذکور به جهت عدم وجود اطلاعات درج شده است.

مقتضی است نسبت به درج این جوابیه اقدام لازم صورت گیرد.

پاسخ خط بازار:

سایت خط بازار ضمن تشکر از شفاف سازی مدیرعامل محترم شرکت لیزینگ خودرو غدیر به اطلاع می رساند که:

اول اطلاعات مندرج در خبر مذکور مبتنی بر اطلاعات آشکار موجود در سایت شرکت و روزنامه رسمی است لذا هیچ مطلبی خلاف واقع اطلاع رسانی نشده است.

دوم طبق جوابیه شرکت لیزینگ خودرو غدیر مرجع اصلی تایید صلاحیت اعضای هیئت مدیره بعد از برگزاری جلسات تخصصی بانک مرکزی است. در این خصوص لازم به یادآوری است که بند 5-1-6 ماده 6 «دستورالعمل اجرايي تاسيس، نحوه فعاليت و نظارت بر شرکتهاي ليزينگ» بانک مرکزی تصریح می کند:

"لزوم دارا بودن مدرک تحصـيلي کارشناسـي در رشـته هـاي مرتبط از قبيل اقتصاد، حسابداري، مـديريت مـالي، مـديريت بازرگاني و ... و حداقل سه سال سابقه فعاليت مـرتبط بـراي مديرعامل و اکثريت اعضاي هيات مديره شرکت."

از این رو طبق کدام مستندات آقای آرش اسلامی، عثمان احمدی و نادره رضایی که مدارک تحصیلی شان اصلا مرتبط با حوزه فعالیت لیزینگ نیست، صلاحیت قرار گرفتن در هیئت مدیره را یافته اند؟

سوم طبق کدام معیار حضور یک نماینده در کمیسیون اقتصادی به معنای صلاحیت حضور در هیئت مدیره است؟ آن هم فردی که دارای فوق لیسانس تاریخ است.

چهارم شرکت لیزینگ خودرو غدیر می بایست در خصوص مدت زمان حضور خانم نادره رضایی که دارای تحصیلات در رشته علوم اجتماعی و جامعه شناسی پاسخگو باشد.

پنجم به طور ضمنی شرکت لیزینگ خودرو غدیر، مسئولیت انتصابات در هیئت مدیره را بر گردن بانک مرکزی انداخته است. از این رو بانک مرکزی و بازرسی می بایست در خصوص این انتصابات پاسخگو باشد.

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
0
0