حدود ۲۰ تا ۲۵ سال آینده، مصرف گاز افزایش خواهد یافت و مصرف گاز از نفت به علت مسائل زیست محیطی پیشی خواهد گرفت.
کد خبر: ۶۷۲۰
۱۵:۲۹ - ۲۴ دی ۱۳۹۸


به گزارش  "خط بازار"  معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت در حاشیه دومین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی در قشم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: طبق پیش بینی‌های انجام شده در حدود ۲۰ تا ۲۵ سال آینده، رشد مصرف گاز خواهیم داشت و مصرف گاز از نفت به علت مسائل زیست محیطی پیشی خواهد گرفت.

آقای امیرحسین زمانی نیا افزود: راهکاری که ما در ایران بعنوان کشوری که بیشترین ذخایر گازی را دارد این است که مصرف انرژی و گاز را در داخل کشور کاهش داده و منطقی کنیم.

آقای زمانی نیا گفت: اگر به همین منوال مصرف انرژی در کشور ادامه پیدا کند، به تدریج و در آینده برای صادرات چیزی نخواهیم داشت.

وی بهینه سازی مصرف سوخت را مهمترین اقدام در ایران دانست و افزود: قشم به علت جایگاه بسیار مناسبی که در خلیج فارس دارد و طرح‌های پیش بینی شده در آن، می‌تواند نقش خوبی در تامین انرژی داشته باشد.

آقای زمانی نیا طرح‌های مربوط به نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی در قشم را هوشمندانه دانست و گفت:: زمانی که در سال ۲۰۴۰ یا ۲۰۴۵ سبد مصرف انرژی در جهان تغییر می‌کند، مصرف انرژی در قشم با این تغییر همگون نخواهد بود.

وی بر حمایت از طرح‌های نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی در قشم تاکید کرد و افزود: امیدواریم به تدریج این طرح‌ها با ظرفیت داخلی به نتیجه برسد.

آقای زمانی نیا در خصوص ارز آوری طرح‌های مربوط به نفت و گاز و انرژی در قشم و تامین نیاز داخل گفت: ۲۰ درصد تجارت جهانی از مناطق آزاد جهان انجام می‌شود بنابراین اگر این یک نمونه خوبی برای ما نیز باشد حتماً بیش از ۲۰ درصد از تجارت جهانی کشور ما از این منطقه خواهد بود بنابراین قشم از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: واحد مرکزی خبر

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: