منابع عراقی از ارسال سه هوایپمای حامل سلاح از سوی امارات برای اقلیم کردستان عراق که بدون اطلاع بغداد انجام شده است، و اهداف پشت پرده آن خبر دادند.
کد خبر: ۴۷۶۸
۲۱:۳۳ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸


به گزارش"خط بازار"المیادین از ارسال سه هواپیمای حامل سلاح امارات به اقلیم کردستان عراق به دنبال سفر مقامات این اقلیم به ابوظبی خبر داد.

منابع آگاه عراقی به المیادین اعلام کردند: سلاحی که با هواپیما به اقلیم کردستان عراق رسیده است بغداد از آن بی اطلاع است. مشخص نیست که چه طرفی از این سلاح بهره می برد و اینکه اقلیم کردستان عراق از آن استفاده خواهد کرد یا نیروهای قسد.

این منابع بیان کردند: ارسال سلاح به مثابه دخالت امارات در پروندی کُردی-عراقی است. اگر سلاح برای اقلیم کردستان عراق است چرا بدون اطلاع بغداد رخ داده است؟ این همه سلاح برای چیست؟ آیا به منظور زمینه سازی مرحله ای از برخورد و جنگ است؟

شایان ذکر است که نچیروان بارزانی رئیس و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، روز یکشنبه در سفری یک روزه، بنا به دعوت شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و برای شرکت در تماشای مسابقات اتومبیل رانی فرمول به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی, سفر کرده بودند.

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: