رادیو صدای عراق از بازداشت اعضای یک شبکه جاسوسی اماراتی در میدان التحریر در بغداد خبر داد.
کد خبر: ۳۸۰۲
۲۲:۲۴ - ۱۲ آبان ۱۳۹۸


به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"به نقل از پایگاه اینترنتی الخلیج الجدید، رادیو صدای عراق اعلام کرد سازمان اطلاعات این کشور شبکه‌ای وابسته به سازمان اطلاعات امارات شامل اعضایی از لبنان و عراق را دستگیر کرده که از گروه‌های معینی در میان تظاهرکنندگان در میدان التحریر و سایر شهر‌های عراق حمایت مالی و فعالیت‌های ضد دولت عراق را سازماندهی می‌کردند.

در این خبر آمده است این شبکه به طور مستقیم با ”طحنون زاید" مشاور امنیت ملی امارات و مسئول اطلاعات خارجی آن ارتباط داشت که اکنون رایزنی‌ها و میانجیگری‌های گسترده‌ای با طرف‌های غربی برای حل و فصل قضیه با مقامات عراقی انجام می‌دهد.

رادیو عراق همچنین اعلام کرد این شبکه بعد از توقیف عناصری خطرناک در میان تظاهرکنندگان در میدان التحریر کشف شد و تحقیقات، مأموران را به سوی اعضای دیگر آن از جمله دو لبنانی هدایت کرد که معلوم شد مسئول حمایت مالی و اداره فعالیت‌های شبکه‌ای گسترده در عراق بودند و نقشی تاثیرگذار در هدایت تظاهرات کنونی عراق ایفا می‌کردند.

مردم عراق از ماه اکتبر به دلیل شرایط بد اقتصادی و فساد مقامات دولتی دست به اعتراض زده‌اند. در این میان عده‌ای با سواستفاده از شرایط موجود تلاش‌کرده‌اند اعتراضات معیشتی مردم را به انحراف و خشونت بکشانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: