وزیر کشور گفت: بیش از ۸۵ درصد انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که با این اقدام ۹۰ درصد از تخلفات انتخاباتی به صفر می‌رس
کد خبر: ۳۵۶۲
۱۵:۵۱ - ۰۲ آبان ۱۳۹۸

به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر پنجشنبه در حاشیه اختتامیه همایش استانداران سراسر کشور در مشهد در جمع خبرنگاران افزود:مهمترین قسمت انتخابات احراز هویت است وبیشترین تخلفات در این بخش رخ می‌دهد از این روبا شورای نگهبان به توافق رسیدیم که از سیستم الکترونیکی برای این بخش استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: همچنین به توافق اولیه رسیده ایم که اخذ و شمارش آرا در ۱۴۰ شهر نیز الکترونیکی باشد.
وزیر کشور گفت: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم و با شکوه صورت گرفته است و قانون محور و ملاک خواهد بود.
رحمانی فضلی با بیان اینکه هماهنگ کردندستگاه های مختلف در برگزاری انتخابات از وظایف وزرات کشور و استانداران استافزود: استانداران نقش مهمی در برگزاری انتخابات امن و سالم دارند لذا در همایش استانداران در مشهد نکات لازم در این خصوص مورد بحث قرار گرفت.
وی ادامه داد:به رغم وجود تحریم ها آمار اشتغال و صادرات از رشد خوبی نسبت به سال گذشته برخوردار است و اشتغال صادرات نشان دهنده رشد موثر در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ است که نتیجه تلاش دستگاه های اجرایی و استانداری هاست.


پولهای نامشخص برای انتخابات مساله ساز است
وزیر کشور درخصوص ورود پول‌های کثیف به عرصه انتخابات نیز گفت: پول با هر منشا نامعلوم و نامشخصی که وارد انتخابات و هر جریان سیاسی شود می تواند مشکل ایجاد کند.
رحمانی فضلی افزود: برای جلوگیری از این مهم لایحه ای توسط دولت و وزارت کشور تهیه و به مجلس ارسال شده است که بر اساس آن هر فردی که در انتخابات نامزد می شود باید صورت مالی داشته و منابع، محل و مسیر درآمدش مشخص باشد.
وی ادامه داد:در حال حاضر قانون خاصی برای مقابله با ورود پول‌های نامشخص به عرصه انتخاباتنداریم اما این به معنای بسته بودن دست در حوزه نظارت نیست و هر گروه و حزبی گزارشی از ورود پولهاییبا منشا نامشخص و منابع نامناسب در انتخاباتارائه دهند در محاکم بدان رسیدگی می‌شود.
او اضافه کرد: قانون را در مقوله انتخاباتقانون اجرا می کنیم و با شورای نگهبان هم همکاری جدی داریم و بنا بر این است که از هیچ محلی در هیچ مرحله ای حقی از کسی ضایع نشود از این روشخصا شکایات راپیگیری می‌کنم.

تامین نقدینگی برای شرکت پدیده

وزیر کشور در خصوص پروژه پدیده شاندیز نیز گفت: روزی که پرونده پدیده به وزارت کشور واگذار شداشکالات متعددی در مواردی نظیر فروش سهام،تصرفات، تراکم و بدهی های زیاد وجود داشت وزحمات زیادی برای حل و فصل پرونده پدیده توسط دستگاه قضا و مدیران استانی و کشوری کشیده شد.

رحمانی فضلی افزود: هم اینکفعالیت این شرکت آغاز شده است ولی موضوع تامین نقدینگی این شرکت مطرح است واخیرا نشست هایی در سطح ملی برگزارو مقرر شده استیکی از بانک‌ها برای این پروژهتامین مالی کند تا کارهایش پیش برود.
همایش دو روزه استانداران سراسر کشور در مشهد با حضور وزیر کشور و معاونانش از دیروز در قالب برپایی سه کمیسیون تخصصی برگزار شد.
عنوان کمیسیون‌های تخصصی این همایش "کمیسیون سیاسی، انتخابات و اجتماعی، کمیسیون تخصصی امنیتی و مدیریت بحران و کمیسیون تخصصی توسعه و مدیریت منابع اقتصادی و عمرانی" بود.

منبع:ایرنا

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: