تعداد نظرات: ۲ نظر
اختصاصی خط بازار؛
هرچند که برخی بر طبل مخالفت با خصوصی سازی در صنعت خودرو می کوبند، ولی شواهد و قرائن بسیاری وجود دارد که نشان می دهد صنعت خودرو به ویژه شرکت های خودروسازی حیات خلوت سیاسیون شده است.
کد خبر: ۳۴۳۳
۰۹:۰۷ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸


به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"هرچند که برخی بر طبل مخالفت با خصوصی سازی در صنعت خودرو می کوبند، ولی شواهد و قرائن بسیاری وجود دارد که نشان می دهد صنعت خودرو به ویژه شرکت های خودروسازی حیاط خلوت سیاسیون شده است.

از جمله مواردی که موید این گزاره است، ترکیب مشاورین مدیرعامل ایران خودرو است. طبق اسناد به دست آمده مدیرعامل ایران خودرو دارای 9 مشاور به شرح ذیل است:فارغ از اینکه اساسا با وجود چند هزار نیروی کار در ایران خودرو چه نیازی به حضور چنین مشاورینی است، سوابق کاری این افراد قابل تامل است. همانطور که مشخص است در بین این مشاوران از قائم مقام حزب جامعه اسلامی تا قائم مقام معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صمت و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران حضور دارند.

البته ذکر دو نکته در اینجا ضروری است. اول اینکه شنیده شده سیدصالح سیدزاده اقدم به تازگی از شرکت ایساکو استعفا داده و همچنین از وزارت صمت به ایران خودرو مامور شده است. علی ایحال نام وی در لیست مدیران ارشد وزارت صمت همچنان به عنوان قائم مقام معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صمت وجود دارد. نکته دوم هم اینکه طبق بررسی ها صورت گرفته سعید لیلاز از دیرباز به استخدام ایدرو درآمده و از آنجا در گروه ایران خودرو مشغول به فعالیت است.
به گزارش خط بازار به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تا زمانی که صنعت خودرو از سلطه سیاسیون و حضور مدیران دولتی و گاها امنیتی خارج نشود و اداره آن به دست بخش خصوصی واقعی نیفتاد هیچگاه نمی توان انتظار بهبود در کارایی و بهره وری شرکت های خودروسازی را داشت.


انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
0
0
به اميد روزي كه دست اينگونه مشاوران كه از طريق باندبازي به شركت ايران خودرو وصل شده و ارتزاق ميكنند با پيگيريهاي قوه قضائيه و سايتهايي مثل خط بازار قطع بشه.
مجید
|
-
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
0
0
من خودم ایران خودروییم. بنظرم گزارشتون ایراد داره از این اسم هایی که نوشتید شوندی و شیخی و خجسته پور و درویشی و کارگری سالهاست که ایران خودرویی هستند و هرکدوم فکرکنم بالای ۱۰ ۱۲ سال سابقه ایران خودرویی دارند‌. سیدزاده هم مدت زیادی مسئول امور مجلس ایران خودرو بود.