اختصاصی خط بازار؛
این روزها بانک پارسیان که سهم قابل توجهی از آن متعلق به ایران خودرو است، مدیرعامل خود کوروش پرویزیان را دوشغله و رئیس هیئت مدیره سابق خود یعنی هاشم یکه زارع را در بازداشت می بیند.
کد خبر: ۲۸۶۱
۱۰:۱۵ - ۰۴ مهر ۱۳۹۸


به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"این روزها بانک پارسیان که سهم قابل توجهی از آن متعلق به ایران خودرو است، مدیرعامل خود کوروش پرویزیان را دوشغله و رئیس هیئت مدیره سابق خود یعنی هاشم یکه زارع را در بازداشت می بیند. پارسیان در پایان سه ماهه نخست سال 1398 با زیان انباشته 34.991 میلیارد تومان روبروست که می تواند عوامل زیادی باعث آن باشد:"سرمایه گذاری پارسیان، صرافی پارسیان، صندوق قرض الحسنه پارسیان، گروه مالی پارسیان و گروه داده پردازی پارسیان" 5 شرکتی هستند که گزارش 12 ماهه هیئت مدیره در پایان سال 1397 آنها را شرکتهای تابعه بانک پارسیان می نامد. 5 شرکتی که حداقل 70 درصد از سهام آنان متعلق به بانک پارسیان است.ولی این همه تصویر شرکت های بانک پارسیان نیست. یک جستجوی ساده نشان می دهد که سه شرکت"داده پردازی پارسیان، گروه مالی پارسیان و شرکت سرمایه گذاری پارسیان" نیز هرکدام دارای چند شرکت زیر مجموعه هستند به طوری که زمینه فعالیت و گستردگی آنها جای تامل دارد.

شرکتهای تابعه و وابسته گروه داده پردازی پارسیان:شرکت های زیرمجموعه سرمایه گذاری پارسیان:شرکت های فرعی و وابسته گروه مالی پارسیان:با احتساب شرکتهایی که خود مدیران بانک از آن نام برده اند باید گفت پارسیان دارای 36 شرکت تو در تو و شبکه ای ست که حتما برای بانک هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت. لازم به ذکر است کفایت این بانک با 4.4 درصد در وضعیت هشدار قرار دارد.

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: