اختصاصی خط بازار؛
در پی درخواست یکی از کارمندان وزارت نفت در خصوص ابطال اساسنامه صندوق های بازنشستگی، پس انداز و صندوق رفاه کارکنان صنعت نفت مصوب 25/9/1393، دیوان عدالت اداری بعد از گذشت بیش از یکسال رای خود را صادر و اساسنامه این صندوق را باطل نمود.
کد خبر: ۲۴۴۲
۱۵:۱۰ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸


به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"در پی درخواست یکی از کارمندان وزارت نفت در خصوص ابطال اساسنامه صندوق های بازنشستگی، پس انداز و صندوق رفاه کارکنان صنعت نفت مصوب 25/9/1393، دیوان عدالت اداری بعد از گذشت بیش از یکسال رای خود را صادر و اساسنامه این صندوق را باطل نمود.

در بند پایانی رای دیوان صراحتا ذکر شده:"با توجه به اینکه در ماده 14 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب 1391 و مضافا اینکه تصویب و اصلاح اساسنامه صندوق های بازنشستگی بر عهده هیئت دولت است و لذا هیچ اختیاری برای هیئت امنا شرکت ملی نفت برای تصویب اساسنامه صندوق صنعت نفت وجود ندارد، تصویب اساسنامه صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان وزارت نفت، خارج از حدود اختیارات قانونی شرکت ملی نفت است و تصویب آن به عنوان یک موسسه خصوصی غیرتجاری مغایر قانون است و مستند به بند 1 ماده 12 و 18 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می شود"


صندوق بازنشستگی کارکنان وزارت نفت از آن دست نهادهای مهم با گردش مالی بالایی است که بیش از ده ها شرکت تابعه دارد. از این رو با توجه ابهامات و سوالات در خصوص عملکرد این صندوق، مقتضی است دستگاه های نظارتی از جمله مجلس، همچون صندوق ذخیره فرهنگیان، کمیته تحقیق و تفحص برای ارزیابی دقیق فعالیت ها این صندوق تشکیل دهند.

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
خدا ترس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
0
کدام مجلس می تواند تحقیق و تفحص نماید.
به نظر شما نماینده ای که حقوق کارمند دفترش از محل درآمده های صندوق های بازنشستگی که متعلق به بازنشستگان و کارمندان و از جمله یتیمان آنها می باشد ، از صندوق نفت دفاع می کند یا از عملکرد خلاف مسئولین صندوق نفت؟؟؟
مدرک می خواهید بفرمایید تا ارائه کنیم
نماینده مجلسی که دوت برادرش را در فلان شهر سر کار می آورد مطمنا تحقیق و تفحصش هم به نفع همان هائی خواهد شد که از شون پوئن دریافت کرده است
مدیر پایگاه سلام. لطفا از طریق ارتباط با ما مدارک و مستندات خود را ارسال بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
0
سلام، نمایندگانی می توانند تحقیق و تفحص کنند که چشمشان به دست و عنایت دولت و وزیرنفت نباشد و جسارت و شجاعت اعلام حقایق را هم داشته باشند ، البته تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس وکیل الدوله شده و از انجام رسالت واقعی خود فاصله گرفته اند ولی هنوز تعدادی از نمایندگان محترم وکیل المله و حق طلب و حقگو هستند و لذا از ایشان درخواست می کنیم که برای جلوگیری از تضییع حقوق کارکنان و بازنشستگان و بازماندگان، با جدیت و قاطعیت به تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی نفت بپردازند.
ایرج توانایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
0
ما نیازی به اساسنامه جدید یا تجدید نظر در اساسنامه سال 1393 نداریم. ما خواهان وارد کردن ماده35و تبصره های آن در اساسنامه شرکت ملی نفت ایران مصوب سال 1395هیتیم