قابل توجه مدیرعامل جدید ایران خودرو
شرکت امدادخودرو که از سال 1395 مدیر عامل آن تغییر کرد، با کاهش چشم گیر سود خالص مواجه شده است.
کد خبر: ۲۳۳۰
۰۹:۵۴ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸


به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی خط بازار" سودآوری، یکی از شفاف ترین و بهترین شاخص ها برای ارزیابی عملکرد یک شرکت است. مسلما هر چه یک شرکت در کسب درآمد و کاهش هزینه ها موفق تر عمل کند، روند سودآوری آن صعودی خواهد بود. این در حالی است که براساس اسناد، روند سودآوری شرکت امدادخودرو از سال 1395 تاکنون نزولی بوده است.

شرکت امدادخودرو از سال 1395 که با مدیر عامل آن تغییر کرد، با کاهش چشم گیر سود خالص مواجه شده است. براساس ترازهای مالی، میزان سود خالص شرکت امدادخودرو در پایان سال 1395 در حدود 70 میلیارد تومان بوده که این رقم در سال 1396 به حدود 41 میلیارد تومان و در پایان سال 1397 به حدود 3 میلیارد تومان تقلیل یافته است.

نکته قابل توجه دیگر این است که روند سوددهی این شرکت در سال های قبل از 1395 کاملا روند صعودی داشته است. طبق همین اسناد میزان سود خالص امداد خودرو در سال 1393 و 1394 به ترتیب در حدود 53 میلیارد تومان و 63 میلیارد تومان بوده است و لذا سال 1395 نقطه عطفی در روند سوددهی امداد خودرو به شمار می آید چرا که بعد از آن با تغییر مدیریت، روند سوددهی نزولی شده است. اینکه چرا تغییرات مدیریتی مدنظر سیدرضا حسینی، مدیرعامل ایساکو نتوانسته بر روند سوددهی شرکت امدادخودرو اثرگذار باشد، خود سوالی است که بایستی به طور کارشناسی به آن پرداخته شود؟


انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۱
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
0
0
مدیر عامل قبلی (آقای مهندس جعفری)فردی دلسوز بود و با جان و دل و ایجاد جو دوستانه شرکت را مدیریت می نمود لاکن روحیه برخی مدیران ارشد ایساکو مانع شدند و شرکت ایساکو و امداد را به آستانه ورشکستگی بردند . نه از روی بی تدبیری بلکه بخاطر منافع شخصی خود .