در حالی عباس علی آبادی، گزینه دولت برای تصدی مدیرعاملی ایران خودرو است که گزینه مورد نظر وزیر صنعت شخص دیگری است
کد خبر: ۲۰۱۷
۱۶:۵۷ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۸


به گزارش"پایگاه خبری تحلیلی خط بازار"بعد از آنکه علی ربیعی، سخنگو دولت در نشست خبری هفته گذشته خود، عباس علی آبادی را به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو اعلام کرد، خبرها حاکی از آن است که هنوز گزینه نهایی تعیین نشده است. طبق اطلاع منابع آگاه از وزارت صنعت، عباس علی آبادی شروطی را برای پذیرش این مسئولیت مطرح کرده که هنوز توافق نهایی حاصل نشده است.

این در حالی است که گزینه اصلی وزارت صنعت برای تصدی مدیرعاملی ایران خودرو، عباس علی آبادی نبوده و ظاهرا وی از طرف دولت به وزارت صنعت معرفی شده است. به استناد اطلاعات به دست آمده، حکم مدیرعاملی مصطفی خان کرمی، هفته گذشته و قبل از اعلام سخنگو دولت، آماده شده بود که در دقیقه نود این گزینه تغییر می کند.

وفادار به عنوان اولویت دوم وزارت صنعت نیز در حالی به عنوان دیگر گزینه مطرح است که کمتر کسی صلاحیت حرفه ای وی را برای این مسئولیت سنگین تایید می کند به طوری که حتی نزدیکان وزیر صمت نیز به شدت با این گزینه مخالفت کرده اند چرا که سوابق و توان مدیریتی وی را در حد و اندازه مدیرعاملی یک گروه صنعتی خودروساز نمی دانند.

در بین گزینه ها مطرح شده، محسن ناقدی که سابقه قائم مقامی ایران خودرو را در کارنامه دارد، از دیگر گزینه های جدی است. وی از بدنه کارشناسی در ایران خودرو رشد کرده و تمامی سوابق ش در همین گروه خودروسازی است. طبق بررسی های صورت گرفته ناقدی جوان ترین و کم حاشیه ترین گزینه مطرح است که سلامت کاری وی مورد تایید بسیاری از نهادها است. شنیده ها حاکی از آن است که جریان های مورد اعتماد اصولگرایی و اصلاح طلب در مجلس موافقت ضمنی خود را در خصوص وی اعلام نموده اند.

هرچند که علی رغم میل باطنی وزیر صنعت، هیئت دولت در حال تحمیل عباس علی آبادی به بزرگترین خودروساز کشور است ولی ذکر این نکته ضروری است که صنعت خودرو با بیش از چهار دهه سابقه، مملو از مدیران شایسته و توانمند می باشد که نیازمند به کارگیری مدیری خارج از بدنه آن نباشد. سوابق کاری علی آبادی، در حوزه نیرو و انرژی شاید در برخی حوزه ها مرتبط با صنعت خودرو باشد، ولی ایران خودرو نیازمند یک صنعتگر خودرویی است و نه یک مدیر پروژه های نیروگاهی. شاید با انتخاب علی آبادی، مجددا شاهد تکرار همان ناکارآمدی های سال های گذشته باشیم و از این ایران خودرو با اتخاذ این تصمیم از چاله به چاه بیفتد.

انتخاب وزیر صنعت، انتخاب تعیین کننده ای برای صنعت خودرو است. چرا که بحران ناکارآمدی در دوران قبل در کنار نارضایتی مردم و تحریم های خارجی، فرصت را برای آزمون و خطا از بین برده است. ایران خودرو یک بنگاه تازه تاسیس و کوچک نیست که محل تاخت و تاز جریان های سیاسی و سهم خواهی برخی از مدیران ارشد باشد. اشتغال بیش از 50 هزار نیروی کار در این گروه صنعتی به هر مسئول دلسوزی این گوشزد را می کند که نباید با سرنوشت چنین شرکتی بازی سیاسی کرد. عملکرد علی آبادی اگر مطلوب دولت است، همان کافی است که وی در مپنا بماند و آینده سرنوشت ایران خودرو را به اهل فن تر و خانواده خود این گروه صنعتی بسپارد.

انتهای متن


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
علی
|
Germany
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
سلام تعجب می کنم که گزارشگر به سابقه کاری افراد مطرح هیچ اشرافیتی نداشته است جهت استحضار آقایان ناقدی و خان کرمی از پرسنل آقای وفادار در گروه صنعتی ایران خودروبوده اند چطور می شود آقای وفادار که از سال ۶۷ تا کنون در گروه صنعتی ایران خودرو در تمام رده ها فعالیت داشته است از جمله کارشناسی، مدیریت، معاونت، قایم مقامی مدیرعاملی و رئیس هیئت مدیره چندین شرکت گروه صنعتی ایران خودرو، نائب رئیسی ایران خودرو با رشته تحصیلی مهندس خودرو و مدیریت اجرایی و ... فرد ضعیفی باشد؟ مطمئنا افراد متخصص و کاردان می دادند که در این شرایط بهترین گزینه آقای وفادار است
علی
|
Germany
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
0
0
باسلام شما از یک طیف خاص حمایت می کنید و نظرات را منعکس نمی کنید!!! متاسفم که وقت برای مطالعه خبر شما می گذارم سعی می کنم از گروه مخاطب خبر شما خارج شوم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
اینکه بزرگواران اینگونه قلم میزنند خود جای بحث فرآوانی ، بعنوان یک ایراخودرویی خیال پردازی ایشان را به شدت مردود و قطعا بهترین گزینه از سوی وزیر محترم با توجه به اشراف کامل ایشان اتخاذ خواهد شد و البته با اقتدار کامل!
پرسنل ایران خودرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
بعنوان یک ایران خودرویی از قوه قضائیه و بالاخص جناب رئیسی تشکر می نمایم. بی شک شرکتهای تابعه ایران خودرو از جمله قالبهای صنعتی ایران خودرو هم که توسط مدیران دلسوز و البته فاسد نیز می بایست به جمع دوستان عزیزشان بپیوندند . به امید خدا
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
0
0
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
0
0