تعداد نظرات: ۱۴ نظر
اختصاصی خط بازار؛
بالاخره بعد از گذشت حدود 6 ماه فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو تصمیم به تغییر مدیرعامل ایساکو گرفت. هرچند که ظاهرا این تصمیم ماه ها قبل گرفته شده بود ولی در روزهای پایانی سال 1398 عملیاتی شد.
کد خبر: ۱۲۰۷۹
۱۳:۲۷ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸


به گزارش "خط بازار" بالاخره بعد از گذشت حدود 6 ماه فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو تصمیم به تغییر مدیرعامل ایساکو گرفت. هرچند که ظاهرا این تصمیم ماه ها قبل گرفته شده بود ولی در روزهای پایانی سال 1398 عملیاتی شد.سیدرضا حسینی از جمله مدیران زمان هاشم یکه زارع است که اولا مدیریت باثبات و نسبتا طولانی داشت و دوم حواشی در خصوص نحوه مدیریت وی مطرح بود. از این رو برخی همین مسائل را علت تصمیم فرشاد مقیمی در تغییر وی می دانند.

هر اظهارنظر منصفانه ای در خصوص عملکرد سیدرضا حسینی می بایست به دور از مطامع سیاسی، حزبی و جریانی و مبتنی بر آمار و مستندات به طور همه جانبه باشد. از این رو قطعا ارزیابی روند و وضعیت شاخص های مالی می تواند گوشه ای از عملکرد وی را نمایان کند.

سیدرضا حسینی از مهرماه 1394 تا پایان 1398 مسئولیت اداره گروه ایساکو را بر عهده گرفت. طبق صورت های مالی سالانه تلفیقی در بازه زمانی مذکور وضعیت چهار شاخص مهم مالی شرکت ایساکو و شرکت های تابعه آن عبارتند از:همانطور که مشخص است حسینی در سه بخش درآمدهای عملیاتی، سود خالص و سود انباشته عملکرد نسبتا قابل دفاعی داشته است چرا که وضعیت آنان در پایان شش ماهه 1398 بهتر از پایان سال 1393 است.

درآمدهای عملیاتی: حسینی ایساکو را با 1180 میلیارد تومان درآمد عملیاتی در پایان سال 1393 تحویل گرفته است. این شاخص تا سال 1396 روند صعودی داشته و به عدد 2365 میلیارد تومان رسیده است. در سال 1397 که مصادف با تحریم ها است، درآمد عملیاتی گروه ایساکو کاهش و به 2163 میلیارد تومان می رسد. این روند کاهش در سال 1398 نیز ادامه می یابد به طوری که در پایان شش ماهه 1398 به حدود 1292 می رسد.سود خالص و سود انباشته: در این دو شاخص در اولین سال عملکرد حسینی یعنی 1394 در هر دو شاخص، گروه ایساکو با افت محسوسی مواجه می شود و به ترتیب عدد 26.6 و 26.5 میلیارد تومان را برای سود انباشته و سود خالص ثبت می کند. در ادامه کار تا پایان 1396 روند افزایشی می باشد تا اینکه در سال 1397 افت شدیدی را تجربه می نماید. این در حالی است که گروه ایساکو در 6 ماهه 1398 برخلاف سال 1397 در دو شاخص مذکور چند صد درصد رشد می نماید و در سود خالص به 43.2 میلیارد تومان و در سود انباشته به 45.1 میلیارد تومان می رسد.سود پایه هر سهم: روند رشد سود هر سهم در دوران مدیریت سیدرضا حسینی به غیر از رشد اندکی در سال 1395 روند نزولی داشته است تا اینکه در 6 ماهه 1398 با یک جهش قابل توجهی مواجه می شود.انتهای متنارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی : ۲
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
اگر این آمار به درستی ارائه شده پس علت برکناری این مدیر چی می تونه باشه؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
لطفا به عملکرد شرکت های تابعه ایساکو از سال ۹۳ تا کنون هم بپردازید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
لطفا سهم بازار قطعات را هم از سال ۹۳ تا کنون نیز بررسی میکردید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
نمودار سود پایه سهم نشانگر برکناری ایشان می باشد که از ۱۴.۴ به ۳.۵ رسانده با توجه به افزایش قیمت های قطعات در هر سال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
سود خالص از ۳۶ میلیارد به ۱۴ میلیارد یعنی عملکرد مناسب بوده!!!!!!!؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
0
0
لطفا صورت های مالی شرکت های تابعه ایساکو را هم از سال ۹۱ تا کنون بررسی فرمایید تا عملکرد ۲ مدیرعامل مشخص شود
علی
|
Germany
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
دست آقای مقیمی درد نکنه
اگر چه خیلی دیر شد بلاخره استارت تحول در حوزه خدمات پس از فروش رو زد ولی باید به دو نکته اساسی اشاره کرد اولا این آمار ها رو خود مدیران شرکت ایساکو داد ه اند تا فشار سنگینی که مطبوعات و جامعه تو این چند روز وارد کردن و به درستی هم بوده رو کم کنن و مثلا بگن ما خوب کار کردیم در صورتیکه حتی این آمار هم چنین چیزی رو نشون نمیده
ثانیا معاونین و مدیران سفارشی به تعداد بسیار زیاد در خدمات پس از فروش ایران خودرو مشغول فعالیت هستند که آقای مقیمی برای تحول واقعی باید در مورد این سفارشی ها که در زمان آقای زارع و حسینی به سیستم تزریق شدن و یا حکم سفارشی گرفتن تصمیم گیری عاجل بکنند چرا که با تعویض یک نفر همه چیز درست نمیشه و بیچاره مدیر عامل جدید هم که سابقه خدماتی نداره نمیتونه با این تیم که قطعا به مدیر عامل قبلی مدیون و وابسته هستند و ضمنا کار نابلد هم هستند به سر منزل مقصود برسه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
تنها مدیرعامل دوران ایساکو که با رفتنش کلیه پرسنل خوشحال شدند.!!!؟؟؟
ایران خودروی بزرگ
|
Netherlands
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
فارغ از هر گونه غرض ورزی به نظر من هر مدیرعاملی هر چند ضعیف تمام توان خود را برای رشد سازمان به کار می گیرد حال این فرد آقای حسیتی باشد یا فرد دیگری! از این منظر باید از تلاش ایشان قدردانی و تشکر کرد. در بعد میزان عملکرد و مثبت یا منفی بودن آن نیز سازمانهای نظارتی مانند حسابرسی، مجمع یا بازرسی ایران خودرو یا بارسی کل کشور قطعا ورود کرده و گزارشات عملکرد و خدای ناکرده تخلفات احتمالی را نیز بررسی و بر اساس آنها قطعا اقدام می شود. فقط تحلیل این نمودارها ما را به اشتباه می برد نرخ تورم سالانه و افزایش قیمتها به ویژه افزایش سه برابری سال 98 را باید در نظر داشت نمودار سود هر سهم بهترین نمودار برای تحلیل است که به نظر عملکرد خوبی نداشته است به هر حال ایشان به تاریخ پیوست و باید منتظر عملکرد مثبت فرد جدید باشیم با آرزوی سرافرازی ایران خودرو
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
با این توصیفاتی که دوستان کاربر کرده اند وضعیت خدمات پس از فروش ایران خودرو باید خراب باشه و بیش از این ازش توقع نمیره برای همینه هر نمایندگی میریم بی درو پیکره و کسی تحویلت نمیگره فقط باید پارتی بازی کنی تا کارت رو انجام بدن .الان فهمیدم چرا چون مدیر هاشون بی سوادن و با پارتی اومدن سر کار فرهنگ پارتی بازی رو به نماینده ها یاد دادن ........واقعا که
شایان
|
Germany
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
آقای مقیمی در این مدتی که اومده خیلی خوب تولید رو سرو سامان داده و الانم نوبت خدماته ایشون ثابت کرده مرد کار و تلاشه خدا کنه تو حوزه خدمات از افراد لایق استفاده کنه تا خیلی سریع جواب بگیره .
بخشی خواه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
امیدوارم این تغییر تحولات به نفع ما مشتریان باشد ما که در این چند سالی که ایشون عملکرد ارائه کرده چیزی از خدمات ایران خودرو ندیدیم به نظرم سایپا خیلی بهتر عمل کرده .حالا باید دید مدیر عامل جدید خدمات ایران خودرو چه میکنه تازه میگن تو خدمات هم سر رشته ای ندارد !!!!!
اینجوری که دوستان نظر نوشته اند تیم مدیران فعلی خدمات هم که تعطیلن پس بهتره ماشین ایران خودرویی رو بفروشیم راحت بشیم .
کارمند کوچولو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
0
0
برام جالبه، تاحالا ندیده بودم صورت های مالی عملکردی یک مدیرعامل به این شیوه در اختیار عموم مردم قرار داده شود.
اولا فارغ از اینکه این آمار صحیح است و یا خیر باید این موضوع بررسی شود که چرا این اطلاعات و با چه اهداف و نیتی در خبرگذاری ها قرار داده شده باشد؟ که البته بنظرم چیزی جز یک مانور برای خودنمایی نیست و اگر گزارشات مالی و عملکردی بصورت جامع کنترل وبا درنظر گیری تمامیه ملاحظات بررسی شود خواهید دید که این گزارش بخشی از یک عملکرد ایشان است.
یک روش خیلی ساده هست که عملکرد ایشان را نشان خواهد داد:
1- بررسی نرخ ورود قطعات خریداری شده به انبارهای شرکت و مقایسه آن با سالهای گذشته و مدیریت های قبلی
2- بررسی حجم برنامه عملیاتی واقعی واردات شرکت
3- حجم ترخیص کالا در گمرکات کشور و مقایسه آنها با سالهای گذشته
در کنار این موارد این نکته حائز اهمیت است که نباید ارزش ریالی اقلام فروش رفته را به تنهایی بررسی نمود چراکه افزایش قیمت حباب گونه کالاها، ارزش واقعی فروش را نشان نمی دهد لذا باید حجم اقلامی که در طول این سالها گردش فروش داشته اند بررسی و نسبت آن با یکدیگر مقایسه زوجی شود.
اگر فروش قطعات و خدمات خوب بوده چرا مدیرعامل اجازه می دهد برای پاسخگویی الزامات گارانتی خودروی مشتریان ، چند دستگاه ماشین صفر کیلومتر که برای آموزش خدمات پس از فروش مهیا شده را دمونتاژ نماید، آیا این شاخص توان مدیریتی است؟!
و جمله پایانی که اگر در طول این سالها شرکت ایساکو بدون مدیرعامل و هیئتی نیز به کار خود ادامه می داد، دیدن این ارقام دور از انتظار نبود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
0
0
همه این ارقام سود اگر تقصیم بر ۴ و یا حتی ۵ بشود اون زمان عملکرد واقعی ایشان مشخص میشود زیرا دوستان فراموش کردن زمانی که آقای حسینی ایساکو رو تحویل گرفتن ارزش دلار ۳۰۰۰ تومان بود و امروز ۱۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان می باشد که با ی تقصیم ساده متوجه میشید نه تنها فروش شرکت بالا نرفته بلکه پایین تر هم آمده همچنین سود شرکت.
پس لطفا اگر عدد و رقمی برای عملکرد ایشان ارائه می شود لطفا قیمت دلار نیز در نظر گرفته شود