مرزداران سیستان و بلوچستان در هنگ‌های مرزی جکیگور و سراوان موفق شدند ضمن توقیف سه دستگاه خودرو و هلاکت یک قاچاقچی، یک تن و ۸۴۰ کیلوگرم انواع موادمخدر را کشف کنند.
کد خبر: ۱۲۰۷۳
۱۳:۰۷ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش "خط بازار"سردار قاسم رضایی اظهار داشت: در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در نوار مرزی، مرزداران سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مورتان جکیگور مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی انهدام این باند بزرگ را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مرزداران با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، پس از شناسایی مسیرهای تردد قاچاقچیان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی مرزبانی استان توانستند قاچاقچیان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در این عملیات که با درگیری مسلحانه و تبادل سنگین آتش بین ماموران و سوداگران مرگ همراه بود مرزداران هنگ مرزی جکیگور با هلاکت رساندن یک قاچاقچی و توقیف سه دستگاه خودرو، یک تن و ۲۰ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در خودروها جاسازی شده بود را کشف کنند.

وی با اشاره به عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان بیان کرد: مرزداران از فعالیت باند قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی جالق سراوان مطلع شدند و با انجام اقدامات اطلاعاتی محل اختفای قاچاقچیان و محموله موادمخدر را شناسایی کردند و با اعزام چندین تیم عملیاتی منطقه در کنترل مرزداران قرار گرفت.

سردار رضایی گفت: قاچاقچیان که خود را در محاصره دیدند با رها کردن موادمخدر از محل متواری که در پاک سازی از منطقه ۸۲۰ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۳۹۵ کیلوگرم تریاک و ۴۲۵ کیلوگرم حشیش را که به طرز ماهرانه‌ای در بین شیارهای کوه مخفی شده بود را کشف کردند.

وی ضمن تقدیر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی کشور اجازه نمی دهند قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه ای از استان احساس امنیت و آرامش کنند و برخورد مرزبانی و دستگاه قضائی با آنان قاطع و قانونی خواهد بود.
انتهای پیام


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: