تعداد نظرات: ۵ نظر
اختصاصی خط بازار؛
روز گذشته طی حکمی سیدرضا حسینی جای خود را به مهدی مونسان در مدیریت ایساکو داد. برای کسانی که از نزدیک با مشی مقیمی آشنا هستند، این تغییر قابل پیش بینی بود.
کد خبر: ۱۱۸۹۲
۰۱:۳۱ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸


به گزارش "خط بازار" طبق یک قانون نانوشته، به طور معمول هرگاه فردی مدیرعامل یک گروه خودروسازی می شود، در مدت کوتاهی اقدام به تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت های تابعه می کند. گویی مدیران عامل شرکت های خودروسازی، چنین تغییراتی آن هم بلافاصله بعد از روی کار آمدن را حق طبیعی خود می دانند. این در حالی است که این سنت قدیمی چندان در دوران مدیریت مدیرعامل جوان ایران خودرو عملی نشده است.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل جدید ایران خودرو در حدود 6 ماه قبل تاکنون در بدنه گروه ایران خودرو تغییرات گسترده ای را انجام نداد. هرچند که برخی از این تغییرات درست و برخی دیگر نیز قابل تامل است. فارغ از ارزیابی کیفی انتصابات بررسی عملکرد مقیمی نشان می دهد که مشی و رفتار وی در حوزه انتصابات مبتنی بر 3 اصل است: اول با مدیران مسئله دار برخورد شود. دوم اینکه مدیرانی که در زمان هاشم یکه زارع در راس امور مهم بودند تغییر یابند و سوم انتصابات سفارشی، دستوری و سیاسی به حداقل برسد. البته این به معنای عدم وجود موارد نقض نیست. مقیمی طی چندماه گذشته تلاش کرده این سه اصل را در گروه صنعتی ایران خودرو عملیاتی کند. از این رو شاید تغییر مدیرعامل جدید ایساکو را بتوان در چارچوب عمل به یکی از این سه اصل تفسیر کرد.

روز گذشته طی حکمی سیدرضا حسینی جای خود را به مهدی مونسان در مدیریت ایساکو داد. برای کسانی که از نزدیک با مشی مقیمی آشنا هستند، تغییر سیدرضا حسینی قابل پیش بینی بود. از آنجا که این انتصاب در ایام پایانی سال و نزدیک به نوروز به ویژه آن هم در شرایط بحران کنونی ویروس کرونا صورت گرفته، اقدام بدهنگامی است چرا که در این ایام بار اصلی شرکت های خودروسازی بر دوش حوزه خدمات پس از فروش و امداد است. لذا این سوال مطرح است که چرا این تغییر در چنین برهه زمانی صورت گرفته است؟

سیدرضا حسینی از جمله مدیران قدیمی ایران خودرو است که از اوایل دوران هاشم یکه زارع اداره ایساکو را در دست گرفت و در حدود 5 سال متمادی مدیریت این شرکت را برعهده داشته است. به طور قطع بهترین ملاک برای ارزیابی عملکرد وی، بررسی شاخص های کمی و کیفی و میزان رشد رضایتمندی مردم از خدمات پس از فروش است. هر چند که طی سال های گذشته حواشی در خصوص حسینی مطرح بوده ولی دستگاه های نظارتی بهترین مرجع برای اظهارنظر در این خصوص هستند. 

انتهای پیام


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی : ۴
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
0
0
بهترین قاضی خداوند متعال می باشد
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
0
0
مگر پایان سال ۹۸ با این اتفاق قشنگ بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
0
0
بسیار خوشحال کننده بود مرسی از همه افرادی که این تصمیم خوب را گرفتند
ناشناس
|
Japan
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
0
0
ای کاش جناب آقای رئیسی همانند آقای یکه زارع اقدامات مقتضی را در خصوص این افراد هر چه سریعتر انجام دهند با تشکر از آقای مقیمی و ناقدی برادران در خصوص این تصمیم مهم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
0
0
اصلا خبر ناراحت کننده ای نبود و بسیار برای کارکنان ایساکو خوشحال کننده بود زمانش هم مناسب بود تا فرصت لابی و مفسده گرفته شود چند ماه هم برای فعالیت حسینی در ایساکو زیاد بود